Hotel Rila 4* Borovec

Локација : во центарот на Боровец  Со својата одлична местоположба, на самото подножје на ски патеките, хотелот ви обезбедува одмор погоден за сите возрасти и нуди можност за рекреација и спортување. Во состав на хотелот има 4 ресторани, барови, ноќен клуб, детски клуб, интернет, паркинг, спа центар. Опис на соби:*SIGNATURE TWIN ROOM – 2 одделни легла, 1 дополнително легло […]

15th November, 2023

Локација : во центарот на Боровец 

Со својата одлична местоположба, на самото подножје на ски патеките, хотелот ви обезбедува одмор погоден за сите возрасти и нуди можност за рекреација и спортување. Во состав на хотелот има 4 ресторани, барови, ноќен клуб, детски клуб, интернет, паркинг, спа центар.

Опис на соби:
*SIGNATURE TWIN ROOM – 2 одделни легла, 1 дополнително легло (фотеља на пуштање), бања со када и фен за коса. 
Максимум семсетување: 2 возрасни + 1 дете до 11,99 години. Нема можност за сместување на 3 возрасни.


*SUPERIOR Twin or King room: 2 одделни легла или 1 брачно легло, 1 софа, минибар, бања со туш и фен за коса.
Максимум сместување: 2 возрасни + 1 дете до 11,99 години. Нема можност за сместување на 3 возрасни.


*Interconnecting SUPERIOR Twin /King room: 1 Superior Twin и 1 Superior Double room поврзани со врата – калкулација и услови како 2 SUPERIOR TWIN/King Rooms.


*SUPERIOR Family room – 1 брачно легло, 1 софа и 1 дополнително легло (фотеља на пуштање), минибар, бања со туш и фен за коса. 
Мин и максимум сместување: 2 возрасни + 2 деца до 11,99 години. Нема можност за сместување на 3 возрасни.


*SUPERIOR Suite: 1 дневна соба и 1 спална соба. Во дневната соба: софа. Во спалната: брачно легло, 1 софа, минибар,бања со туш и фен за коса. Мин и максимум сместување: 2 возрасни + 1 дете до 11,99 години

Сите соби и апартмани имаат балкони со поглед на стазите или со поглед на ресорт, телевизор со рамен екран и телефон. 

RILA 4*- BOROVECПОЛУПАНСИОН23.12 – 05.0110.02 – 23.0227.01 – 09.0224.02 – 08.0306.01 – 26.0116.12 – 22.1209.03 – 12.04
Person in Signature Twin room Resort view134 €99 €92 €79 €
Person in Signature Twin room Slope view150 €107 €100 €87 €
Person in Superior room Resort view139 €105 €98 €87 €
Person in Family room       Resort view156 €108 €101 €91 €
Person in Superior room Interconnecting     Resort view139 €105 €98 €87 €
Person in Superior room Slope view156 €112 €105 €95 €
Person in Family  room      Slope view167 €116 €110 €100 €
Person in Superior room Interconnecting               Slope view156 €112 €105 €95 €

Во цената е вклучено : појадок и вечера по лице на ден, користење на внатрешен базен 25м, џакузи, сауна, парна бања, турска бања, cryo cabin, релакс соба, фитнес, интернет, паркинг, детско катче (15ч-23ч) и игротека за деца од 3-7г (бесплатно 2 часа во екот на денот), ски гардероба.

Попусти и доплати:
Деца до 1.99год. – бесплатно
Дете од 2-11.99 год. во Signature,Superior, Family room со двајца возрасни – 25€ на ден (од 16.12-22.12 и од 09.03-12.04 се доплаќа 18€ на ден)

Еден возрасен со деца 2-11.99 год – возрасен плаќа за еднокреветна соба, а децата плаќаат по 25€ на ден

Еднокреветна соба – се доплаќа 75% од цената за лице во двокреветна соба

Доплата за Новогодишна вечера (задолжително) : возрасни – 95€, дете 2-11,99г. – 65€ 

Во цените не е вклучено: патничко осигурување и туристичка такса 1€ по лице на ден.

Цените се дадени во евра, плаќање во денарска противвредност 1€ = 62 мкд

ВАЖАТ ОПШТИТЕ УСЛОВИ НА СКТМ И ТА НОА ТУРС.

Сподели:

Слични понуди

Instagram