Продолжен Викенд на Халкидики

  Неа Скиони е крајбрежно место лоцирано на полуостровот Касандра во северна Грција. Сместено покрај кристално чистите води на Егејското Море, селото нуди живописен амбиент со традиционалните згради украсени со живописни сини ролетни и врати. Архитектонскиот стил ја отсликува безвременската убавина на грчките крајбрежни градови, создавајќи мирна и привлечна атмосфера.  Срцето на Неа Скиони е неговото пристаниште, […]

  5th June, 2024

  Неа Скиони е крајбрежно место лоцирано на полуостровот Касандра во северна Грција. Сместено покрај кристално чистите води на Егејското Море, селото нуди живописен амбиент со традиционалните згради украсени со живописни сини ролетни и врати. Архитектонскиот стил ја отсликува безвременската убавина на грчките крајбрежни градови, создавајќи мирна и привлечна атмосфера.  Срцето на Неа Скиони е неговото пристаниште, каде што шарените рибарски чамци нежно се пикаат во водата, додавајќи допир на автентичност. Шеталиштето покрај брегот е полно со кафулиња и таверни, нудејки им на локалното население и на посетителите совршено место да уживаат во лежерниот оброк додека гледаат во морето.

  Плажите на Неа Скиони се познати по своите плажи и сини води. Посетителите можат да уживаат во медитеранското сонце или да го истражуваат подводниот свет со нуркање. Убавината на крајбрежјето е надополнета со нежното превртување на брановите на брегот, создавајќи смирувачки саундтрак за оние кои бараат релаксација покрај водата. Неа Скиони не е само засолниште за оние кои бараат спокојство, туку и порта за културно истражување.
  Sunday Mood апартманите овозможуваат сместување на 90 метри од плажа во двоспални апартмани организирани со две посебни спални соби и дневна со кујна во која има единечен кревет и можност за дополнителен ранџо кревет. Сместувачките капацитети се со балкон, опремени се со кујна и приватна бања со туш. Исто така достапни се ТВ, клима и Wi-fi. Погледот е кон прекрасната цветна градина, во која може да уживате правејќи скара.
   
   
  1 Ден Скопје – Неа Скиони

  Состанок со групата во 05:45 часот пред агенцијата Ноа Турс, веднаш до Соборен Храм.
   Во 06:00 часот поаѓање за Неа Скиони со попатни паузи заради одмор и гранични формалности. Пристигнување во Неа Скиони. Сместување. Слободно време. Ноќевање

  2 Ден Неа Скиони

  Слободно време за индивидуални активности, прошетка, плажа…. Ноќевање

  3 Ден Неа Скиони – Скопје

  Слободно време за индивидуални активности. Во 16:00 часот по локално време заминување за Скопје. Пристигнување во Скопје во вечерните часови.

  169 евра по лице за сместување за 3 ноќи за период 20.06 – 23.06 или
  149 евра по лице за сместување 2 ноќи за период 21.06 – 23.06

  * 129 евра по лице за сместување за 3 ноќи со сопствен превоз за период 20.06 – 23.06

  Цената вклучува:

  • Автобуски превоз на наведената релација
  • Сместување во Студио / Апартман во Неа Скиони
  • Организација на аранжманот со лиценциран придружник-пратител на групата

  Цената не вклучува:

  • Туристичка такса 1,5 евро по соба на ден
  • Патничко-здравствено осигурување 250 денари

  Напомени:

  * За реализација на аранжманот е потребен минимум од 20 патници.

  * Плаќањето се врши во агенција во денарска противредност по курс 1 евро = 62 мкд

  * Резервација на аранжманот исклучиво со уплата од минимум 30% од износот, останатиот износ се доплаќа најдоцна до 10 дена пред поаѓање (освен за синдикати)

  * Т.А. Ноа турс го задржува правото во случај на недоволен број на патници да ја зголеми цената на патувањето или во целост го откаже, но не покасно од 7 дена пред поаѓање

  *  НАПОМЕНА: ПАСОШИТЕ  ТРЕБА ДА ИМААТ ВАЖНОСТ МИНИМУМ 3 МЕСЕЦИ ОД ДЕНОТ НА ЗАВРШУВАЊЕ  НА ПАТУВАЊЕТО !

  Сподели:

  Instagram