МАУРИЦИУС

Опис Датум на престој: 11.10-18.10 (7ноќи) Индивидуална програма со поаѓање од Скопје Лоциран во Индискиот Океан во јужната планетарна хемисфера, близу Мадагаскар, Маврициус е едно од оние места кои фасцинираат, таму каде што се мешаат минатото и сегашноста … таму каде што се воодушевувачки природните глетки и архитектонски знаменитости … таму, каде што плажите се […]

25th September, 2023

Опис

Датум на престој: 11.10-18.10 (7ноќи) Индивидуална програма со поаѓање од Скопје

Лоциран во Индискиот Океан во јужната планетарна хемисфера, близу Мадагаскар, Маврициус е едно од оние места кои фасцинираат, таму каде што се мешаат минатото и сегашноста … таму каде што се воодушевувачки природните глетки и архитектонски знаменитости … таму, каде што плажите се бескрајни … каде што тиркизната вода нежно ги мие белите песочни брегови… се вовлекуваат под кожа и ќе ве натераат да се чувствувате магично. 

ХОТЕЛУСЛУГАТИП НА СОБАЦЕНА
Casuarina Resort & Spa 3*ППЦена по лице во двокреветна соба1.639 € 
Ambre A Sun Resort 4*ППЦена по лице во двокреветна соба2.179 € 
Le Meridien 5*ППЦена по лице во двокреветна соба2.199 € 
Цената е дадена во евра и пресметана во денари,1 евро = 62 денари

Цената е валидна до пополнување на места по групна тарифа од авио компанија и промотивни цени на ограничен број соби во наведен хотел и истата е подложна на промени се до момент на резервација (пред резервација проверете ја цена и тарифа на авионска карта). Можност за индивидуални дати на патување на барање.

Напомени

Детали од лет
TK1006  10OCT  SKPIST 2015 2245   // TK 176  11OCT  ISTMRU 0150 1240
TK 177  18OCT  MRUIST 1945 0455+1 // TK1003  19OCT  ISTSKP 0725 0750

Во цената е вклучено:

 • Авионски билет на релација Скопје-Истанбул-Маурициус-Истанбул-Скопје со Turkish Airlines сo вклучен багаж, согласно саатници на програма;
 • Аеродромски такси;
 • 7 ноќевања во наведениот хотел, наведен тип на соба / наведена услуга ПОЛУПАНСИОН
 • Трансфер аеродром – хотел – аеродром 

Цената не вклучува:

 • Храна, пијалоци и услуги што не се споменати во програмата;
 • Факултативни тури
 • Други индивидуални трошоци
 • Патничко осигурување
 • Сѐ што не е наведено во ЦЕНАТА Е ВКЛУЧЕНО.

Услови:

 • При резервација се плаќа депозит од 50%, а целосна уплата се прави 45 дена пред поаѓање.
 • Понудата важи за минимум 2 пријавени патници – индивидуален програм 
 • Pок на потврда на понуда и резервација е 24 часа по уплата на аконтација
 • За ова патување не се потребни медицински имунизации
 • Туроператорот го задржува правото да го менува редоследот на реализација на програмата.
 • Задолжително патничко осигурување

Составен дел од оваа програма се Општите услови на патување на организаторот на патувањето.

Сподели:

Слични понуди

Instagram