Винарија Малча – Ниш

Сите љубители на виното или на историјата на виното ќе можат да го доживеат оваа патувањениз винското време со посета на 4те вински куќи  Период на реализација Секој Викенд во 2022     Цена  65 евра Патувањето започнува во Римската куќа – подрум со амфори, потоа продолжува во Немањина куќа, потоа во Современа винарија и Југословенска куќа […]

31st January, 2022

Сите љубители на виното или на историјата на виното ќе можат да го доживеат оваа патувањениз винското време со посета на 4те вински куќи
 Период на реализација Секој Викенд во 2022     Цена  65 евра

Патувањето започнува во Римската куќа – подрум со амфори, потоа продолжува во Немањина куќа, потоа во Современа винарија и Југословенска куќа од средина  на  xx век и завршува во Римскиот ресторан. Уживањето може да продолжи со купување на разни домашни производи во склоп накомплексот    “Вински Подрум – Малча”.

Програма на патувањето:

 • 1 ден  Поаѓање од паркинг наспроти скопски саем кај хотел Вип во 10.00 часот (собирање на група 09:45). Се патува преку граничниот премин Табановце со куси попатни паузи за царински формалности и одмор. Предвидено време за пристигнување во Ниш  околу  13 часот.  Прошетка и разглед на градот со пауза за кафе во многубројните автентични кафичи. Во договоено време  заминуваме  во Хотел. Сместување.Во договорено време се упатуваме кон подрум винаријата Малча каде заедно  со лиценциран пратител од Винаријата ке не води низ целиот комплекс. Завршуваме со богата организирана вечера,жива музика, пријатна и весела атмосфера како што доликува на празникот   СВ.Трифун – ден на виното или Valentine’s Day – ден на љубовта или пак *8ми Март – Ден на Жената
 • 2 ден Појадок. После појадокот го напуштаме Хотелот и одиме во познатиот маркет “LIDL”. Во договорено време одиме во Лесковац. Можност за индивидуална посета на некој од шопинг продавниците, слободно време за прошетка, кафе, лесковачка скара итн. Во договорено време тргнување за Скопје. Пристугнување во Скопје околу 21 00 часот.

  Период на реализација 12.02 – 13.02       05.03. – 06.03.2022 ( Сабота – Недела)     Цена  65 евра 

Понудата вклучува:

 • Превоз на наведената релација
 • Посета на Ниш И Лесковац
 • ноќевање со појадок во Хотел  
 • Традиционално кроење на лозниците и наздравување во чест на празникот
 • Организирана тура со дегустација на
  3 вина со различни видови на сирење,кашкавал итн
 • Богат ручек со скара од мешано месо(кебапи,пушени ребра,пилешки ражниќ во сланина и пилешко филе,ароматиризран компир, салата како и десерт пита со ореви.

* Специјално изненадување во текот на вечерата каде што најсреќните ќе бидат богато наградени од страна на Туристичката Агенција “Ноа Турс


      Понудата не вклучува:                                    

 • Индивидуални трошоци                                      

ОПШТИ НАПОМЕНИ:

 • Во Србија може да се патува и со лична карта
 • Во случај на недоволен број на пријавени патници, организаторот го задржува правото да го откаже во целост аранжманот 3 дена пред датумот на започнување на истиот.
 • Организаторот го задржува правото да ја промени цената на аранжманот во случај на промена на цената на превозот или хотелот. 
 • Организаторот го задржува правото за промена на цените на факултативните излети, во случај на промена на цената на влезниците на локалитетите и музеите.
 • Организаторот го задржува правото за промена на редоследот на реализација на програмата.
 • Организаторот на патувањето го задржува правото за промена на програмата за патување во случај на непредвидени објективни причини, како на пример, задржување на граница, гужва во сообраќајот, затвореност на некој од локалитетите предвиден за посета и слично.
 • За неисправна патна исправа, задоцнување, загубен багаж и откажување на патувањето или промена, агенцијата не одговара и не надокнадува материјална одштета.

     ** Важат општите услови на СКТМ и Т.А. “Ноа Турс”.

Сподели:

Instagram