Вила Лидија – Неа Потидеа

Вила ЛИДИЈА – 30 метри од плажа 1/3 апартмани и 1/4 дуплекси на прв и втор кат. Содржина: Опремени со кујна со мини шпорет со рерна, аспиратор, фрижидер, ТВ, бања, клима уред, ормар и комарници на прозорците. Структура на апартманите: 1 и 2 кат :  1/3 апартмани и 1/4 дуплекс – Одделена кујна, кревети со стандардна величина, своја бања, […]

30th March, 2022

Вила ЛИДИЈА – 30 метри од плажа

1/3 апартмани и 1/4 дуплекси на прв и втор кат.

Содржина: Опремени со кујна со мини шпорет со рерна, аспиратор, фрижидер, ТВ, бања, клима уред, ормар и комарници на прозорците.

Структура на апартманите:

1 и 2 кат :  1/3 апартмани и 1/4 дуплекс – Одделена кујна, кревети со стандардна величина, своја бања, балкон со поглед на градина.

Опис: Апартманите се опремени со целосно опремена кујна, бања, клима уред вклучен во цената и WI-FI интернет (за брзината и јачината на сигналот, Агенцијата не може да Ви гарантира со сигурност).

Локација:  Лоцирана во непосредна близина на центарот на Неа Потидеа.

ПериодБр.на ноќи1/3 АПП1/4 АПП дуплекс
27.05 – 03.067149 € промо209 € промо
03.06 – 10.067229 €299 €
10.06 – 17.067269 €339 €
17.06 – 24.067309 €379 €
24.06 –  01.077359 €429 €
01.07 – 08.077399 €469 €
08.07 – 15.077439 €509 €
15.07 – 22.077469 €539 €
22.07 – 29.077469 €539 €
29.07 – 05.087469 €539 €
05.08 – 12.087469 €539 €
12.08 – 19.087469 €539 €
19.08 –  26.087439 €509 €
26.08 – 02.097399 €459 €
02.09 – 09.097339 €409 €
09.09 – 16.097249 €319 €
16.09 – 23.097199 €249 €
23.09 – 30.097149 €189 €
Задолжителна доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот).

ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ЗА НАЕМ НА АПАРТМАН ЗА 7НОЌИ,превозот се доплаќа.

ДОПЛАТА ЗА ПРЕВОЗ:

Возрасен                45 еур повратен / 35еур еден правец

Деца од 02-12г.   35еур повратен / 30еур еден правец

Деца до 2г. Бесплатно (без седиште).

ПРЕВОЗ:
Превозот со автобус се извршува до туристичката дестинација, до соодветно место за запирање на автобусот според локалните сообраќајни услови.

 Превозот ги симнува патниците на најблиската локација до сместувањето каде може да се паркира автобус,

Патниците самостојно го пренесуваат својот багаж од местото на запирање до објектот.

Агенцијата, распоредот на седење во автобусот го прави 2 дена пред датумот на поаѓање.

НАПОМЕНА:

 • Сместувањето во АПП е во 14:00 (по локално време);
 • Напуштање на АПП  е во 09:00 (по локално време);
 • Секоја направена штета се плаќа на лице место;
 • За хигиената воАПП во текот на целиот престој се грижат гостите;
 • За резервација задолжителна уплата на 30% аванс, во спротивно резервацијата се смета за неважечка
 • Доплата на целосната сума на аранжманот минимум 15 дена пред поаѓање;
 • Задолжително патничко осигурување.
 • Цените се изразени во EUR во денарска противвредност  1€ = 62,оо ден.

ПРИГОВОРИ И ПОПЛАКИ

 • Во случај на неадекватно сместување или било кој друг проблем, се молат патниците за тоа веднаш да го известат одговорното лице на рецепцијата . Доколку проблемот не биде решен, веднаш треба за истиот да се извести ОРГАНИЗАТОРОТ НА ПАТУВАЊЕТО и уплатното место каде сте склучиле Договор за патување, за време на првиот ден од сместувањето и почетокот на овa програмa. Напоменуваме дека рекламации за кои агенцијата ќе дознае на последниот ден од престојот или по враќањето на патниците, истите нема да бидат земени во предвид или разгледани.
 • Организаторот не ја цени исправниост на патни документи.
 • Ве молиме во случај на било каков инцидент (кражба, тепачка, сообраќајна незгода….), да се обратите на надлежните инситуции во земјата на престојот. Организаторот на патувањето единствено е задолжен да Ви помогне при посредување меѓу вас и надлежните институции.
 • За сите информации дадени усно, агенцијата не сноси одговорност.
 • Цените може да се корегираат според Општите услови на патување, а во случај на промена во курсот за размена на валути или промена на тарифата од давателот на услуга.
 • Составен дел од оваа програма се Општите услови на патување на организаторот на патувањето.
 • Цените може да се корегираат според Општите услови на патување, а во случај на промена во курсот за размена на валути или промена на тарифата од давателот на услуга. Ве молиме внимателно да ги прочитате условите на патување кои се составен дел од овој програм при склучување на договорот за патување.

Важат општите услови за патувањe на Т.А. НОА ТУРС

Сподели:

Слични понуди

Instagram