Хотел Леда 4* – Хорто (Пелион Полуостров)

  Сместен на границите на живописното приморско село Хорто, одморалиштето Леда Вилиџ е уникатен комплекс од апартмани и вили со 4 ѕвезди во Пелион. Одморалиштето Леда Вилиџ се протега на површина од 30 хектари пред заштитена плажа. Сите негови градби амфитеатрално се прошируваат во пејзажот меѓу маслинови дрвја и бујна вегетација на таков начин што посетителот […]

  19th March, 2024

  Сместен на границите на живописното приморско село Хорто, одморалиштето Леда Вилиџ е уникатен комплекс од апартмани и вили со 4 ѕвезди во Пелион. Одморалиштето Леда Вилиџ се протега на површина од 30 хектари пред заштитена плажа. Сите негови градби амфитеатрално се прошируваат во пејзажот меѓу маслинови дрвја и бујна вегетација на таков начин што посетителот ни најмалку не е лишен од прекрасниот поглед на Пагасетскиот Залив. Изградени во пелионски традиционален стил и украсени со фолклорни уметнички слики и витражи, зградите на селото Леда дефинитивно имаат свој карактер. Традиционалното село Хорто се наоѓа на југозападната страна на планината Пелион и гледа кон Пагасетичкиот Залив. Волос е оддалечен 47 км, додека аеродромот Волос е на 77 км.

  Цената е по соба за ноќевање со појадок за 2 + 1 (двајца возрасни и 1 дете до 10 години)

  ПЕРИОДАБЦДЕФ
  26.04 – 23.06  24.06 – 07.07  08.07 – 28.07  29.07 – 25.0826.08 – 10.0911.09 – 07.10
  тип на соба и сместувањеНоќевање со појадок за 2 + 1  Ноќевање со појадок за 2 + 1Ноќевање со појадок за 2 + 1Ноќевање со појадок за 2 + 1Ноќевање со појадок за 2 + 1Ноќевање со појадок за 2 + 1
    СОБА СТАНДАРД (2-3 лица)   ПОГЛЕД НА МОРЕ  60€  140€  160€  170€  120€  60€
    СОБА СУПЕРИОР (2-3 лица)   ПОГЛЕД НА МОРЕ  70€  150€  170€  180€  130€  70€
    СТУДИО СТАНДАРД (2-3 лица)   ПОГЛЕД НА МОРЕ  75€  155€  175€  185€  135€  75€
    АПАРТМАН СТАНДАРД (2-4 лица)   ПОГЛЕД НА МОРЕ  85€  165€  185€  195€  145€  85€
    Цената е по соба за ноќевање со појадок за 2 + 1 (двајца возрасни и 1 дете до 10 години)Доплата за вечера   –   18€ / за деца – 9€Деца  0 – 3.99год   –   бесплатно на полупансионТрето лице   –   20€ на ден на база ноќевање со појадокТуристичка такса   –    3€ по соба на ден
  Сподели:

  Слични понуди

  Instagram