Викенд и Шопинг во Солун

Централните плоштади се Платиа Аристотел, кој се протега до морето, обезбедувајќи извонреден поглед на планината Олимп (домот на античките богови), што може да се види кога е апсолутно јасно, и Плата Елефтеријас.. Кога сте во Солун, не пропуштајте да ги посетите овие два плоштади, што е практично невозможно, полни со кафулиња, ресторани и радосни луѓе, […]

13th October, 2021

Централните плоштади се Платиа Аристотел, кој се протега до морето, обезбедувајќи извонреден поглед на планината Олимп (домот на античките богови), што може да се види кога е апсолутно јасно, и Плата Елефтеријас.. Кога сте во Солун, не пропуштајте да ги посетите овие два плоштади, што е практично невозможно, полни со кафулиња, ресторани и радосни луѓе, а од таму се протегаат двете најголеми трговски улици, Егнација и Цимиски.

1 ДЕН Состанок на групата во 04:15h. Поаѓање во 04:30h, од Дрводекор (спроти Holiday Inn). Се патува преку граничен премин Богородица. Пристигнување во Солун во утринските часови околу 10:00h по локално време. Слободно време за шопинг во и ONE SALONICA OUTLET центар, по кој се упатуваме на прошетка и шопинг низ центарот на Солун.

Во 15:00h локално време поаѓање од центарот на Солун кон Икеа, слободно време за шопинг во Икеа и во Космос.
Во 19:00h локално време поаѓање кон Переа. Сместување во Хотел. Слободно време. Ноќевање.

2ДЕН. ПЕРЕА. Слободно време за разглед на областа.Переа е област  кој се состои од спојување на трите града Переа, Неа Епиватес и Агиа Триада. Важи за исклучително чисто, многу добро уредено, организирано и пријатно место исполнето со многу кафичи, ресторани како и прекрасни плажи и многу елитни Хотели. Переа е  идеално место за одмор ,уживање во кафе, ручек, море, плажа и сонце .

По прошетката  одиме во LIDL, и во договорено време се упатуваме кон Солун и посета на стариот град. Слободно време за прошетка низ Солун. Во договорено време заминување во Скопје. Пристигнување во Скопје во вечерните часови.

ТЕРМИН: Секој Викенд во 2022!!!         Цена: 75еур 

ВО ЦЕНАТА Е ВКЛУЧЕНО:                                                                                       

– Автобуски превоз на дадена релација                                                            

– Посета на центарот на Солун                                                                              

– Посета на Cosmos и IKEA                                                                                     

– Посета на стариот град на Солун

– Посета на Лидл

– Туристички придружник на патувањето

ВО ЦЕНАТА НЕ Е ВКЛУЧЕНО:

– Патничко осигурување

–  Индивидуални трошоци

НАПОМЕНА:

– За реализација на аранжманот, потребен е миниум од 15 патници.

– За овој аранжман важат општите услови на патување на СКТМ и Ноа Турс

Сподели:

Слични понуди

Instagram