Maya World Beach Alanya 4*

Хотелот е лоциран во областа Okurcalar, 35км од центарот на Аланија и 90км од аеродромот во Анталија.  Alanya, Turkey ПоложбаХотелот е лоциран во областа Okurcalar, 35км од центарот на Аланија и 90км од аеродромот во Анталија. СместувањеВкупен број на соби 167 во главна зграда. Стандардна соба (24м2, една спална, купатило, макс.2+2 лица), економска соба (18м2, […]

17th April, 2021

Хотелот е лоциран во областа Okurcalar, 35км од центарот на Аланија и 90км од аеродромот во Анталија.

 Alanya, Turkey

Положба
Хотелот е лоциран во областа Okurcalar, 35км од центарот на Аланија и 90км од аеродромот во Анталија.

Сместување
Вкупен број на соби 167 во главна зграда. Стандардна соба (24м2, една спална, купатило, макс.2+2 лица), економска соба (18м2, една спална, купатило, макс.2 лица), Сите соби се со приватно купатило со туш кабина, фен, клима, телефон, мини бар (со доплата), сеф (со доплата), сателитска ТВ со музички канали.

Услуга
Се вклучено – шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, попладневно кафе, вечера и ноќни ужини. Локални алкохолни и безалкохолни пијалоци од 10:00-23:00 часот, бар на плажа од 10:00-17:00 со безалкохолни пијалоци. Не е вклучено: увозни пијалоци, флаширани пијалоци, специјални вина, сокови од свежо овошје, сладолед, турско кафе, храна и пијалоци по 17:00 часот, сите пијалоци во диско клубот.

Содржина
Главен ресторан на шведска маса, снек бар, бар покрај базен, бар на плажа. Доктор, перална и хемиско, фризер, чување деца, телефон, факс, интернет, rent a car. WiFi интернет конекција во лобито е бесплатна.

Плажа
Хотелска плажа, лежалки, чадори за сонце и пешкири за плажа не се наплаќаат.

Спорт и Забава
Отворен базен за деца и возрасни, турска бања, фитнес, пинг понг. Дополнително се наплаќа: спортови на вода, сауна, масажа. Забавни програми во текот на денот, вечерни шоу програми. Мини клуб за деца од 04-12 години.

Сподели:

Слични понуди

Instagram