Mysea Hotels Alara 4*

Хотелот е лоциран во регионот Окурчалар, 90 км од аеродромот Анталија и 33 км од Аланија.  СместувањеВкупно број на соби 165 во главната зграда. Стандардни соби (24 м2, 1 спална, 1 купатило, макс 2+2 лица), Стандардни соби со кревети на спрат (24 м2, 1 спална со француски кревет + креветчиња на спрат, 1 купатило, макс […]

17th April, 2021

Хотелот е лоциран во регионот Окурчалар, 90 км од аеродромот Анталија и 33 км од Аланија. 

Сместување
Вкупно број на соби 165 во главната зграда. Стандардни соби (24 м2, 1 спална, 1 купатило, макс 2+2 лица), Стандардни соби со кревети на спрат (24 м2, 1 спална со француски кревет + креветчиња на спрат, 1 купатило, макс 2+2 лица), фамилијарни соби (32 м2, 2 спални, 1 купатило, макс 4лица), Корнер соби (30 м2, 1 голема соба, 1 купатило, макс 3лица)Сите соби се опремени со сопствено купатило со туш кабина, фен, посебен клима уред, директна телефонска линија, мини бар (вода се дополнува секој ден), сеф (со доплата), сателитска ТВ и музички канали, балкон. 

Содржини 
Главен ресторан на база шведска маса, лоби бар, бар покрај базен, барови на плажа од 10:00-18:00 часот. Доктор, чување на деца, фризер, перална, интернет катче, телефон, факс, продавници, рент а кар се доплаќаат. Ви Фи интернет конекцијата се доплаќа. 

Плажа 
Приватна плажа, 100м од хотелот- песочна и камчеста, опремена со лежалки и чадори за сонце бесплатно. 

Спорт и забава 
Надворешни и внатрешни базени за возрасни и деца, водни лизгалки, пинг понг, фитнес центар, Турска бања, сауна. Со доплата: водни спортови, масажа, Спа и салон за убавина, билјард и компјутерски игри. Дневни и вечерни анимации, натпреварувања покрај базените и на плажата, навечер шоу програми. Мини клуб за деца од 04-12 години. 

Сподели:

Слични понуди

Instagram