Viceroy 5* – КОПАОНИК

Како единствен резорт со пет ѕвезди на планината Копаоник, Viceroy Kopaonik Србија нуди различни луксузни погодности, вклучувајќи ресторани, бар со пристап за скијање/скијање, салон со библиотека, спа со целосна услуга и фитнес центар. За да им помогне на гостите, особено на оние кои патуваат како семејство, да имаат релаксирачки престој, Viceroy Kopaonik Србија има и […]

9th October, 2023

Како единствен резорт со пет ѕвезди на планината Копаоник, Viceroy Kopaonik Србија нуди различни луксузни погодности, вклучувајќи ресторани, бар со пристап за скијање/скијање, салон со библиотека, спа со целосна услуга и фитнес центар.

За да им помогне на гостите, особено на оние кои патуваат како семејство, да имаат релаксирачки престој, Viceroy Kopaonik Србија има и детски клуб.

Собите за гости се значајни по нивните пространи работни маси, LCD телевизори, Nespresso апарати за кафе и приватни бањи. Од собите за гости, има воодушевувачки поглед на Националниот парк и селото Копаоник, и околните планини.

           ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА И УПЛАТА ДО 30.10.2023 20% ПОПУСТ за период на престој 10.12-20.04.2024

VICEROY 5* KOPAONIK                                         www.viceroyhotelsandresorts.com
ЦЕНИ ЗА СОБА НА ДЕН ВО ЕВРА –НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК
Тип на сместувањеЛица бр.01.12-28.12.202328.12-08.01.202408.1-25.02.202425.02-31.03.2024
 Без БалконСо БалконБез БалконСо БалконБез БалконСо БалконБез БалконСо Балкон
NEST ROOM2За проверка на цена исклучиво во агенција!   Поради секојдневни измени неопходно е да се провери цената пред да се направи резервација!  
KING ROOM2
DOUBLE QUEEN2/4
KOPAONIK SUITE2/4
KARAMAN SUITE2/4
Минимум престој3533
Во цената е вклучено:        Сместување на база ноќевање со појадок ( ВВ)        Користење фитнес центар        Користење базени на отворено со топла вода        Користење детско катче        WI-FI низ цел хотел        Спа центар ( парна бања, сауна и затворен базен) ЗАДОЛЖИТЕЛНО ЗАКАЖУВАЊЕ НА ТЕРМИН.
Доплати:        Туристичка такса 1€ за лице на ден, деца од 7 до 15 год. 0.50€ , деца до 7 гратис ( СЕ ПЛАЌА ВО АГЕНЦИЈА )        Доплата за вечера 30€ по лице на ден        Доплата за 3-то лице во соба 50€ дневно        Доплата за домашно милениче 20€ на ден до 15kg. (задолжителна претходна најава)
Услови за деца :        Деца од 0 до 6.99 години на заедничко легло со родители ГРАТИС        Деца од 7-14.99 години на заедничко легло со родители 50% попуст        Деца 2-14 години можат да го користат искличиво само базенот во присуство на родител во период 10:00-15:00h
Дополнителни услуги:        Хотелска гаража 20€ по возило на ден
Забелешка:        Хотелот располага со соби за лица со инвалидитет
Политика за откажување:        До 31 дена пред Chek In откажување без пенали        Од 30-0 дена пред Chek In 100% пенали        Доколку гостинот го напушти хотелот пред закажаниот термин на заминување, хотелот ги задржува средствата за неискористениот дел.
ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА И УПЛАТА ДО 30.10.2023 20% ПОПУСТ за период на престој 10.12-20.04.2024
НАПОМЕНА:
– Попустот за рана уплата не важи за следните периоди: 29.12-02.01.2024 NEW YEAR 15.02-18.02.2024 ДРЖАВЕН ПРАЗНИК НА Р.СРБИЈА 03.03-06.03.2024 БИЗНИС ФОРУМ НА ЕУ
Сподели:

Слични понуди

Instagram