HOTEL JUNIOR 3* – КОПАОНИК

Локација: Хотелот се наоѓа во туристичкит центар Брзече, на висина од 1070м, на планината Копаоник.Сместување: 7 типови на сместување со вкупно 71 соба.Услуга: НВ (појадок и вечера)Содржини: спа центар, мал базен со димензии 2х4м, сауна, 2 џакузи, 2 амами, соба за масажа, соблекувални.Останати содржини: ресторан “Four Seasons” со капацитет до 300 гости, A la carte ресторан “Kichen & bar” […]

9th October, 2023

Локација: Хотелот се наоѓа во туристичкит центар Брзече, на висина од 1070м, на планината Копаоник.
Сместување: 7 типови на сместување со вкупно 71 соба.
Услуга: НВ (појадок и вечера)
Содржини: спа центар, мал базен со димензии 2х4м, сауна, 2 џакузи, 2 амами, соба за масажа, соблекувални.
Останати содржини: ресторан “Four Seasons” со капацитет до 300 гости, A la carte ресторан “Kichen & bar” со капацитет до 115 гости, конференциска сала, приватен паркинг со видео надзор, фитнес центар, спортски игралишта и содржини.

16.12 – 23.12.2023Economy соба  Стандардна собаКомфорт собаФамилијарна соба
ПолупансионПолупансионПолупансионПолупансион
Цена за соба за 2 лица88 €96 €103 €114 €
Цена за соба за 3 лица/129 €136 €147 €
Цена за соба за 4 лица/162 €169 €180 €
23.12 – 30.12.2023.  Economy собаСтандардна собаКомфорт собаФамилијарна соба
ПолупансионПолупансионПолупансионПолупансион
Цена за соба за 2 лица92 €100 €107 €118 €
Цена за соба за 3 лица/133 €140 €151 €
Цена за соба за 4 лица/166 €173 €184 €
06.01-21.01.2024. минимум престој 5 ноќиEconomy собаСтандардна собаКомфорт собаФамилијарна соба
ПолупансионПолупансионПолупансионПолупансион
Цена за соба за 2 лица115 €123 €130 €140 €
Цена за соба за 3 лица/156 €163 €173 €
Цена за соба за 4 лица/189 €196 €206 €
21.01-11.02.2024 18.02-25.02.2024 03.03-10.03.2024Economy собаСтандардна собаКомфорт собаФамилијарна соба
ПолупансионПолупансионПолупансионПолупансион
Цена за соба за 2 лица94 €102 €109 €119 €
Цена за соба за 3 лица/135 €142 €152 €
Цена за соба за 4 лица/168 €175 €185 €
11.02-18.02.2024. 25.02-03.03.2024. минимум 7 ноќевања *валидно за смена 11.02-18.02.2024.Economy собаСтандардна собаКомфорт собаФамилијарна соба
ПолупансионПолупансионПолупансионПолупансион
Цена за соба за 2 лица113 €121 €128 €138 €
Цена за соба за 3 лица/154 €161 €171 €
Цена за соба за 4 лица/187 €194 €204 €
10.03-31.03.2024.Economy собаСтандардна собаКомфорт собаФамилијарна соба
ПолупансионПолупансионПолупансионПолупансион
Цена за соба за 2 лица92 €100 €107 €118 €
Цена за соба за 3 лица/133 €140 €151 €
Цена за соба за 4 лица/166 €173 €184 €

ВО ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ Е ВКЛУЧЕНО:

 • Сместување на услуга полупансион (HB), појадок и вечера – служење на шведска маса

  ВО ЦЕНАТА НЕ Е ВКЛУЧЕНО:
 • Туристичка такса за возрасни 1 € / ден, деца 7-15 години 0,5 € / ден
   

УСЛОВИ ЗА ДЕЦА:

 • Прво дете на возраст од 0-6 години, на заеднички кревет со двајца возрасни, престојува БЕСПЛАТНО
 • Второ дете 0-6 години и дете на возраст од 7-11 години, плаќаат 20 € на ден за HB (во придружба на двајца возрасни)
   

СПЕЦИЈАЛНИ ХОТЕЛИ ПОНУДИ:

 •  JUNIOR Ski Academy / 5 дена за деца 260 EUR / 09-17h / ски школа, опрема, ручек, анимација / на возраст од 5-11 години
 • СПА центар / – 25% попуст за уплата за користење при резервација

УСЛОВИ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА:

 • Цените се изразени во €, за уплата во денарска противвредност 1 € = 62 мкд
 • При резервација потребна е уплата на минимум 30% (50% за рана резервација) во моментот на правење на резервацијата.
 • Останатиот износ од аранжманот од 70% потребно е да се доплати до 15 дена пред пристигнување.

* Во случај на непочитување на рокот, хотелот го задржува правото да ја откаже резервацијата.

УСЛОВИ ЗА ОТКАЗ НА РЕЗЕРВАЦИЈА:

 • Откажување на резервација може да се направи само со доставен записник за отказ или во писмена форма.
 • Надоместокот за откажување ќе се наплати согласно датумот наведен во писменото откажување според следните услови:

– 5% од вкупниот износ ќе се наплати за отказ до 45 дена пред почетокот на аранжманот
– 10% од вкупниот износ ќе се наплати за отказ во период од 44 до 30 дена пред почетокот на аранжманот
– 20 % од вкупниот износ ќе се наплати за отказ во период од 29 до 20 дена пред почетокот на аранжманот
– 40 % од вкупниот износ ќе се наплати за отказ во период од 19 до 15 дена пред почетокот на аранжманот
– 80 % од вкупната сума ќе се наплати за отказ во период од 14 до 10 дена пред почетокот на аранжманот
– 90 % од вкупниот износ ќе се наплати за отказ во период од 9 до 6 дена пред почетокот на аранжманот
– 100% од вкупниот износ ќе се наплати за отказ во период од 5 до 0 дена пред почетокот на аранжманот или ако гостинот не се појави на денот на пријавување.

 • Хотелот го задржува правото да го наплати целосниот износ доколку гостинот го напушти хотелот пред терминот на одјавување.

ОПИС НА СМЕСТУВАЧКИ КАПАЦИТЕТИ:

“Economy room” (15 – 21 м2): ТВ, сеф, телефон, кабелски и безжичен интернет, мини бар, бања (туш, фен, огледало).
* Капацитет за сместување до 2 лица.
“Standard room” (21.5 – 25 м2): ТВ, сеф, телефон, кабелски и безжичен интернет, мини бар,бања (туш, фен, огледало).
* Капацитет за сместување до 4 лица.
“Comfort room” (25 – 33.5 м2): ТВ, сеф, телефон, кабелски и безжичен интернет, мини бар,бања (туш, фен, огледало).
* Капацитет за сместување до 4 лица.
“Family room” (33.5 – 37 м2) со две одделни соби: ТВ, сеф, телефон, кабелски и безжичен интернет, мини бар,бања (туш, фен, огледало).

“Deluxe apartment” (47.5м2) се состои од спална соба со бања (џакузи када, туш, фен, огледало), дневна соба и уште една бања.
Вклучува: ТВ, сеф, телефон, кабелски и безжичен интернет, мини бар.
* Капацитет за сместување до 2 лица.
“Family apartment” (48.5 – 56 м2) се состои од 2 спални соби и дневна соба: ТВ, сеф, телефон, кабелски и безжичен интернет, мини бар, бања (туш, фен, огледало).
* Капацитет за сместување до 4 лица.
“Superior apartment” (83м2) се состои од 2 спални соби и дневна соба: ТВ, сеф, телефон, кабелски и безжичен интернет, мини бар, 2 бањи (туш / џакузи када, фен, огледало).
* Капацитет за сместување до 4 лица.
“SPA apartment” (100м2) се состои од спална соба со бања (џакузи када, туш, фен, огледало), дневна соба, друга бања и затворена тераса со џакузи бања и саунa. Останата опрема: ТВ, сеф, телефон, кабелски и безжичен интернет, мини бар.
* Капацитет за сместување до 2 лица.

Делукс собите се наоѓаат во мирен дел од Guesthouse Junior. Тие се прилагодени на семејства со млади деца, деловни луѓе и лица со посебни потреби, а на гостите им се достапни сите капацитети кои се дел од Хотел Јуниор.
“Deluxe room” (17 м2): ТВ, сеф, телефон, кабелски и безжичен интернет, мини бар,бања (туш, фен, огледало).
* Капацитет за сместување до 2 лица.
“Deluxe room +” (22 м2): ТВ, сеф, телефон, кабелски и безжичен интернет, мини бар,бања (туш, фен, огледало).
* Капацитет за сместување до 3 лица (2 возрасни и 1 дете).

Сподели:

Слични понуди

Instagram