Хотел Zoned – Копаоник

    НАПОМЕНИ:                   HB- полупансион (појадок и вечера)                   Цените се изразени по лице по ноќевање на база на полупансион, за смена на смена (недела/недела), освен за Кралскиот Апартман каде цената е за мах. 6 луѓе            […]

5th January, 2023

   

НАПОМЕНИ:

                  HB- полупансион (појадок и вечера)

                  Цените се изразени по лице по ноќевање на база на полупансион, за смена на смена (недела/недела), освен за Кралскиот Апартман каде цената е за мах. 6 луѓе 

             Цената се однесува на користење на сместување од едно или две лица, дополнителни лица (повеќе од 2 во иста сместувачка единица) доплаќаат

             согласно одлуката за доплата за дополнителни лица, во зависност од возраста

            Децата добиваат попуст само кога се придружени од двајца возрасни, деца до 15 години престојуваат во базен и велнес центар

            само со согласност и присуство на родители или старатели

            За престој пократко од 7 ноќевања се применува зголемување од 20% од цената наведена во табелата, на барање и во согласност со достапноста на капацитетот. 

            Дозволен е престој на домашни миленици до 6 кг со доплата и претходно одобрение од Apart&Spa Zone

           Организацијата на новогодишната ноќ, како и секоја дополнителна уплата ќе биде објавена подоцна.

           Во случај на промени на монетарниот пазар, Apart& Spa Zoned го задржува правото на корекција нa цените 

            Доплата за деца и возрасни:

           До 4 години – бесплатно во придружба на двајца возрасни 

           Прво дете  4 – 12 години во придружба на двајца возрасни добива 60% попуст од цената

           Второ/трето дете на возраст 4 – 12 години во придружба на двајца возрасни добива 70% попуст

           Трето возрасно лице во сместувачката единица добива 30% попуст 

           Четврто/петто возрасно лице во сместувачката единица добива 70% попуст

              Цената вклучува:

             Сместување за ноќ / по лице во избрана сместувачка единица на услуга полупансион;

             Осигурување на гостинот од последици од незгода (незгода), според Договорот со осигурителот Милениум осигурување,

             при што тој самостојно ги сноси трошоците за премијата за осигурување;

             Бесплатна содржина што ја нуди:

            Користење на ски депо во текот на сезоната (опремата за скијање можете да ја оставите во скијачката соба);

            Превоз за гости на релација од Apart & Spa Zoned до комплекс „Конаци“ и назад, наутро од 8:30 до 11 часот и

            попладне од центар од 15 до 17 часот (поаѓање на секој половина час. );

            Неограничено користење на БАЗЕН & WELLNESS, со претходна резервација;

            Користење на фитнес сала;

            Детска игротека со забава и работилници;

            Креветче за бебиња (задолжителна претходна резервација);

            Користење на безжичен интернет низ целиот објект;

            Паркинг во рамките на хотелот (ограничен број на места);

            Во цената не е вклучено:

           Данок за престој (туристичка такса) во износ од 120,00 динари по лице на ден за возрасни 

           или 60,00 динари по лице на ден за деца на возраст од 7-15 години; (деца до 7 години не плаќаат данок на престој);

Сподели:

Слични понуди

Instagram