Хотел Murite 4* – Банско

Hotel Murite 4* Bansko MURITE 4*ПОЛУПАНСИОН  01.12 – 23.1205.03 – 15.04 24.12 – 25.1203.01 – 14.0129.01 – 18.02 29.12-02.01.2023 26.12-28.1215.01-28.0119.02 –   04.03 Двокреветна соба АЗАЛИА 2+0 37 € 47 € 66 € 44 € Едноспален апартман АЗАЛИА 2+2  45 €  55 € 73 € 52 € Двоспален апартман  АЗАЛИА 4+2 37 €  47 € 66 € 44 € Двокреветна соба  […]

5th January, 2023

Hotel Murite 4* Bansko

MURITE 4*ПОЛУПАНСИОН 01.12 – 23.1205.03 – 15.0424.12 – 25.1203.01 – 14.0129.01 – 18.0229.12-02.01.202326.12-28.1215.01-28.0119.02 –   04.03
Двокреветна соба АЗАЛИА2+037 €47 €66 €44 €
Едноспален апартман АЗАЛИА2+2 45 € 55 €73 €52 €
Двоспален апартман  АЗАЛИА4+237 € 47 €66 €44 €
Двокреветна соба  ОРХИДЕА2+0 31 € 41 €60 €38 €
Едноспален апартманОРХИДЕА2+2 39 € 49 €68 €46 €
Двоспален апартман ОРХИДЕА4+231 €41 €60 €38 €

MURITE хотел се состои од 3 тематски згради кои носат прекрасни имиња на егзотични цвеќиња – АЗАЛИЈА, ОРХИДЕ и ЈАСМИН. Хотелот има извонредна архитектура и прекрасен ентериер.

Во цената е вклучено: ноќевање со појадок и вечера по лице на ден, WiFi во лобито, парна бања, базен, сауна, џакузи, фитнес,  клуб за деца, транспорт до ски гондолата.

Бонус: 7=6 за период на престој 01.12-22.12.2022, 15.01-28.01.2023 и 05.03-15.04.2023               

                         **Попустот за рани резервации  СЕ комбинира со БОНУСИТЕ !!! 

Попусти и доплати:

Дете до 5,99 год.  – бесплатно
Прво дете од 6-13,99 год. на дополнително легло – бесплатно

Второ дете од 6-13,99 год. на дополнително легло – 50% попуст
Дете 6-13,99 год. на редовно легло  – 50% попуст 
Возрасен на дополнително легло – 50% попуст

Доплата за Новогодишна вечера (задолжително) 85€ / возрасен, 40€/ дете ( 6-13,99 г.)

Доплата за ALL INCLUSIVE – 13€, дете 6-13,99год – 6,50€ (појадок, ручек, ужина, вечера, неограничени пијалоци 10-22 часот)

Минимум престој во период 29.12.-02.01.2023 е 3 ноќевања.

Во цените не е вклучено : патничко осигурување и туристичка тaкса 1€ по лице на ден

Цените се дадени во евра, плаќање во денарска противвредност 1€ = 62,00 мкд

Сподели:

Слични понуди

Instagram