Хотел Lion 4* – Банско

Hotel Lion 4* Bansko  Локација: Хотелот е лоциран на 450 метри оддалеченост од гондолата.Капацитет: 167 двокреветни соби, 16 фамилијарни соби, 8 апартмани.Хотелски содржини: традиционален бугарски ресторан, главен ресторан, лоби бар, ноќен бар, затворен базен, сауна, парна бања, џакузи, фитнес центар, сеф, паркинг.Опременост на собите: сателитска ТВ, телефон, минибар, бања, балкон (не сите) ПОПУСТ ЗА РАНИ […]

5th January, 2023

Hotel Lion 4* Bansko

 Локација: Хотелот е лоциран на 450 метри оддалеченост од гондолата.
Капацитет: 167 двокреветни соби, 16 фамилијарни соби, 8 апартмани.
Хотелски содржини: традиционален бугарски ресторан, главен ресторан, лоби бар, ноќен бар, затворен базен, сауна, парна бања, џакузи, фитнес центар, сеф, паркинг.
Опременост на собите: сателитска ТВ, телефон, минибар, бања, балкон (не сите)

ПОПУСТ ЗА РАНИ РЕЗЕРВАЦИИ

-20% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ ДО 30.09.2022

-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ ДО 31.10.2022

Бонус: 7=6 за период на престој од 04.03.2023 до крај на сезоната
Бонусот СЕ комбинира со попустот за рани резервации

LION 4* – БанскоПОЛУПАНСИОН27.12- 06.0117.12 – 26.1207.01 – 13.0121.01 – 24.0201.12 – 16.1214.01 – 20.0125.02 – 31.03
По лице во 1/2 соба81 €50,50 €45 €
По лице во  Family room93,50 €61,50 €56 €
Апартман за 4 лица324 €203 €181 €
Возрасен на дополнително легло     61 €38 €34 €

Во цената е вклучено: појадок и вечера  (со вклучени пијалоци – пиво и вино. вода и сокови) , транспорт до ски лифтовите, користење на внатрешен базен, фитнес, ски гардероба

Минимум престој – 5 ноќи

Попусти и доплати: 
▪ Деца до 3.99 год. – бесплатно 
▪ Дете од 4-11.99 год. на дополнително легло – 50% попуст
▪ Дете од 4-11.99 год. на редовно легло – 25% попуст
▪ Доплата за новогодишна вечера (задолжително) : возрасни – 95€, дете 4-11,99г. – 50€ 

Капацитет на сместување:

Двокреветна соба – 2 лица +1

Family room – 2+2 

Apartman – 4+1

Во цените не е вклучено : патничко осигурување и туристичка тaкса 1€ по лице на ден

Сподели:

Слични понуди

Instagram