Хотел Junior 3* Копаоник

Хотелот Јуниор се наоѓа во туристичкиот центар Брзече во Копаоник, на идеална надморска височина од 1100 метри.  ЦЕНАТА ВКЛУЧУВА: Сместување на база полупансион (HB), појадок и вечера – на база на шведска маса, за избран број на лица и ноќевања, во избран тип на соба од табелата УСЛОВИ ЗА ДЕЦА: Прво дете 0-6 години, заедничко легло со двајца возрасни-БЕСПЛАТНО Второ […]

5th January, 2023

Хотелот Јуниор се наоѓа во туристичкиот центар Брзече во Копаоник, на идеална надморска височина од 1100 метри. 

ЦЕНАТА ВКЛУЧУВА:

Сместување на база полупансион (HB), појадок и вечера – на база на шведска маса, за избран број на лица и ноќевања, во избран тип на соба од табелата

УСЛОВИ ЗА ДЕЦА:

Прво дете 0-6 години, заедничко легло со двајца возрасни-БЕСПЛАТНО

Второ дете 0-6 години и дете на возраст од 7-11 години, заедничка соба со двајца возрасни плаќа 20 еур/ ден за HB.

   ЦЕНАТА ВКЛУЧУВА:

  Сместување по ноќевање/по апартман

  Појадок 5 еур за возрасен / 2,5 еур, за дете 7-11 години

  Вечера 9 еур за возрасен/ 4,5 еур, за дете 7-11 години

  ЦЕНАТА ВКЛУЧУВА:

Сместување на полупансион (HB), појадок и вечера – на база на шведска маса,за избран број на лица и ноќевања, во избран тип на соба од табелата,

УСЛОВИ ЗА ДЕЦА:

Прво дете 0-6 години, заедничко легло со двајца возрасни-БЕСПЛАТНО

Второ дете 0-6 години и дете на возраст од 7-11 години, заедничка соба со двајца возрасни плаќа 20 еур на ден за HB.

ОСТАНАТА ПОНУДА ОД ХОТЕЛОТ:

JUNIOR Ski Academy/ 5 дена за деца 260 EUR / 09-17h / ски школа, опрема, ручек, анимација / од 5-11 години /

СПА центар “Бутик”  / саатнина за приватен термин / – 25% попуст за уплата при Резервација за сместување

ИНФОРМАЦИИ ЗА СИТЕ ЦЕНОВНИЦИ

Бесплатно од хотел:

Бесплатен Wi-Fi

Употреба на “Skli box”

Анимација за деца во попладневните часови

Други услуги:

Ски школа

Ски карта за ски – стазата Јуниор (долга 400м, сина), ски инструктор, ски опрема

Спа центар: базен за релаксација, сауна, џакузи, амам …

Доплата за полупансион (HB)

Други објекти за забава: Теретана, билијард, фудбал на маса, хокеј, пинг-понг…

ЦЕНАТА НЕ ВКЛУЧУВА:

Туристичка такса – 1 € лице/дневно возрасни, 0,50 € лице / дневно деца 7-15 години, деца под 7 години бесплатно.

ВАЖНО: Износот на туристичката такса го одредуваат локалните власти и е подложен на промени.

Во тој случај хотелот ќе го извести клиентот и ќе побара разлики во плаќањето според промените.

Пред реализација на аранжманот Хотел Јуниор доо го задржува правото врз висината на неплатениот дел од аранжманот да изврши корекција на договорената цена

Хотел Јуниор ги задржува правата за промена на цените поради промени на монетарниот пазар.

Стапката е загарантирана само за уплата на авансниот износ, додека остатокот е предмет на промет

Сподели:

Слични понуди

Instagram