Хотел-Grand Otel****-Ханиоти

Грандотел 4* – Ханиоти  е модерен ресорт за одмор и релаксација. Лоциран е на самото крајбрежје на Егејско море во Ханиоти со сопствена плажа. Хотелот располага со надворешен базен, дво-, тро- и четворо креветни  комфорни соби и апартмани со светол  модерен декор и елегантен функционален мебел. Хотелот располага со ресторан , 2 бара, ТВ салон, […]

15th June, 2022

Грандотел 4* – Ханиоти  е модерен ресорт за одмор и релаксација. Лоциран е на самото крајбрежје на Егејско море во Ханиоти со сопствена плажа. Хотелот располага со надворешен базен, дво-, тро- и четворо креветни  комфорни соби и апартмани со светол  модерен декор и елегантен функционален мебел. Хотелот располага со ресторан , 2 бара, ТВ салон, паркинг, интернет, менувачница, фитнес,пинг-понг.

Период01.07-25.0826.08-15.0916.09-30.09
Цена за стандард  хотелска  соба на ноќ за едно лице89 €65 €55€

* Доплата за ALL INCLUSIVE:  16 евра за возрасни на ден по лице; 8 евра за дете на ден по лице.

*Премиум полупансион – појадок и вечера со вклучени безалкохолни пијалоци за време на оброците: кафе, чај, сокови  * Користење на 2 лежалки и чадор на плажа – 9 евра за гостите кои користат полупансион, истите се бесплатни за гостите кои користат АLL  INCLUSIVЕ . *Прво дете до 11,99 години бесплатно 

За соба со поглед кон море се доплаќа:                    *Директен поглед –  25€ по ноќевање по соба      /*Страничен поглед  – 15€ по ноќевање по соба

Автобуски превоз

  • 45 евра за возрасен
  • 35 евра за деца до 12 години (бесплатно за деца до 2 години – без седиште)  
  • Доколку користите организиран превоз Ве молиме минимум 24 часа пред тргнување да се информирате за времето и местото на поаѓање.    
  • Доколку се уплатат два или повеќе аранжмани , одобруваме 5% попуст.
  • За уплата на аранжман преку Синдикатите со кои имаме склучено договор за плаќање на рати попустот за време на попустите за рана уплата е фиксен 10%.
  • За резервација, задолжителна уплата од 30% аванс,во спротивно резервацијата е неважечка;
  • Доплата на целосната сума на аранжманот минимум 15 дена пред поаѓање;
  • Задолжително патничко осигурување.
  • Цените се изразени во EUR во денарска противвредност  1€ = 62,оо ден.
Сподели:

Слични понуди

Instagram