Хотел CLUB A Копаоник

Хотелот Клуб А  им нуди на гостите најдобро spa i wellness искуство. Совршен амбиент каде гостите можат да се релаксираат по напорниот ден на скијачката патека или да гледаат од топлото џакузи низ прозорецот како вее снег, препуштајќи се на благосостојба и удобност. Спа центарот има салон за масажа, затворен базен, сауна, џакузи и многу други содржини.     […]

5th January, 2023

Хотелот Клуб А  им нуди на гостите најдобро spa i wellness искуство. Совршен амбиент каде гостите можат да се релаксираат по напорниот ден на скијачката патека или да гледаат од топлото џакузи низ прозорецот како вее снег, препуштајќи се на благосостојба и удобност. Спа центарот има салон за масажа, затворен базен, сауна, џакузи и многу други содржини.                   

Таксата за престој не е вклучена во цената, се наплатува со уплатата на аранжманот во Агенција.

Цена на такса за престој: 65 денари – возрасни и деца над 15 години и деца до 7 години – бесплатно; деца 7 – 15 години 33 денари;

Цена на хотелско сместување 

Наведените цени се однесуваат по лице за сместување во 1/2 соба на база на полупансион (појадок и вечера) на база на шведска маса. Пијалокот не е вклучен во вечерата

Цените вклучуваат и соодветен данок-регулиран со закон, кој е подложен на промени

Цените на хотелското сместување се однесуваат за период: 01.12.2022 – 02.04.2023 година

На гостите на располаѓање како гратис се и следните услуги:

Користење Wi-Fi интернет во собите и јавните простории.

Користење  услуги на СПА-ценарот

Доплата за Паркинг: 300 денари / дневно

За резервации за краток престој или престој надвор од наведените – цените се на барање !!!

Резервацијата се смета за важечка по потврда за прием на мејлот од страна на хотелот.

ПРИЈАВА И ОДЈАВА на ГОСТИ

Користењето на собите започнува во: 14:00 часот при доаѓање на гостите, a завршува во 10:30 часот на денот на заминување. Барањата од типот:  рана пријава или доцна одјава во хотелот се на барање во зависност од расположливоста на хотелот и подложат на плаќање на одреден надомест.

ДОПЛАТА за УСЛУГА:  ХРАНА ЗА ГОСТИ НАДВОР од ХОТЕЛОТ:

Појадок: 15 евра по лице; Вечера на база шведска маса: 20 евра по лице 

СМЕСТУВАЊЕ за ДЕЦА:

Деца: до 4 години во придружба на две возрасни лица ако користи заедничко легло – бесплатно.

Деца:  4-7 години во придружба на две возрасни лица ако користи заедничко легло – плаќаат 50 % од цената за сместување.

Деца 4-12 години во придружба на едно или две возрасни лица,  плаќаат 70 % од цената за сместување, добиваат засебно легло.

Дневна карта за СПА (базен и сауна) за надворешни гости: 25 eur по лице.

Сподели:

Слични понуди

Instagram