ХОТЕЛ ХИЛТОН 5* – СОФИЈА

Почувствувајте го гламурот и раскошот кој го нуди хотелот Хилтон, во срцето на Софија наспроти конгресниот Центар и во близина на Катедралата Александар Невски. Прекрасните модерно декорирани соби во смирувачки тонови, ви даваат чувство како да сте дома. Уживајте во вкусната храна и Бугарското Мерлот вино во ресторанот со прекрасен поглед на планината Витошa. Уживајте […]

17th November, 2021

Stay in central Sofia at the Hilton Sofia hotel, with Mount Vitosha as a dramatic backdrop. Enjoy award-winning cuisine at Seasons Restaurant or pampering at the Health Club or beauty salon. Swim in the heated indoor pool or work out in the 24-hour gym. Sofia International Airport is 15 minutes’ drive.

Почувствувајте го гламурот и раскошот кој го нуди хотелот Хилтон, во срцето на Софија наспроти конгресниот Центар и во близина на Катедралата Александар Невски.

Прекрасните модерно декорирани соби во смирувачки тонови, ви даваат чувство како да сте дома.

Уживајте во вкусната храна и Бугарското Мерлот вино во ресторанот со прекрасен поглед на планината Витошa. Уживајте во коктелите и релаксирачката музика во лоби барот или вечерајте во соба каде ќе ве послужат во било кое време во текот на 24 часа.Вежбајте во модерно опремениот фитнес центар или опуштете се и уживајте во сензуалниот Спа центар Hilton Health Club и препуштете се на различни видови третмани како во спа центарот така и во фризерското студио и студиото за убавина.

Цената вклучува:

* ноќевање со појадок на богата шведска маса во Хотел Хилтон 5*   

* Користење на Спа услуги во Health Club Hilton (сауна, парна бања, внатрешен базен, фитнес сала)

Цената не вклучува:

* Превоз со автобус ~ 40 евра по лице

* Туристичка такса 2 евра по лице за цел престој(возрасни и деца

* Патничко осигурување      

НАПОМЕНА:

– За реализација на аранжманот, потребен е миниум од 15 патници.

– Согласно новите мерки за влез во Бугарија, сите патниците мора да поседуваат некој од следните документи: сертификат за извршена вакцинација, негативен ПЦР тест (25 ЕВРА) или негативен рапид антигенски тест (15 ЕВРА) – информации во ТА НОА ТУРС

– Деца до 12-годишна возраст нема потреба да имаат негативен тест, а постари од 12 години треба да поседуваат брз или PCR тест..  

– За овој аранжман важат општите услови на патување на СКТМ и Ноа Турс

Сподели:

Слични понуди

Instagram