ХОТЕЛ ПУТНИК – КОПАОНИК

15% попист за уплата до 31.10.2023 (минимум 7 ноќи) 10% попуст за уплата до 31.10.2022 (минимум 5 ноќи) Цена по лице на ден на база Појадок и Вечера Период Standart Room Family Room Apartment Superior Room Family Superior Room Тип на соба 1/1 1/21/3 1/31/4 Мин.4 лица 1/1 1/2 1/3 1/4 01.12-06.12 98 65 72 72 […]

9th October, 2023

15% попист за уплата до 31.10.2023 (минимум 7 ноќи)

10% попуст за уплата до 31.10.2022 (минимум 5 ноќи)

Цена по лице на ден на база Појадок и Вечера

ПериодStandart RoomFamily RoomApartmentSuperior RoomFamily Superior Room
Тип на соба1/11/2
1/3
1/3
1/4
Мин.4 лица1/11/21/3 1/4
01.12-06.129865727211778
07.12-16.1212080888814496
17.12-23.1210570777712684
24.12-27.1214395105105171114
28.12-02.01248165182182297198
03.01-20.01165110121121198132
21.01-10.02150100110110180120
11.02-17.02180120132132216144
18.02-09.03165110121121198132
10.03-16.0314395105105171114
17.03-06.0410570777712684

Напомена:
Уплата на депозит 50% веднаш при правење на резервација, oстаток на 21 дена пред Chek In

Во цената е вклучено:
– Појадок и Вечера
– Користење на Wellness&Spa (затворен базен за возрасни, затворен базен за деца, џакузи, финска сауна, руска сауна, инфрацрвена сауна, турска бања,тапидариум)
– Фитнес Центар
-Трансфер на релација хотел – центар-хотел (распоред истакнат на рецепција)
– Свечена новогодишна вечера на 31.12.2022
– Свечена божиќна вечера на 25.12 / 07.01

Во цената не е вклучено:
– Користење на Хамам
– Игротека за деца
– Game Room за деца
– Туристичка такса: 1,20€ по лице на ден за возрасни; 0,60€ по лице на ден за деца 7-15 години; Деца до 7 години не плаќат такса (доплата за туристичка такса се врши во агенција при резервација)
– Хотелско осигурување 0,20€ по лице на ден за сите гости (доплата се врши во агенција при резервација)

Услови за деца:
– Деца до 2,99 години се сместуваат ГРАТИС
– Деца од 3-11,99 години во присуство на две полноплатежни лица имаат 30% попуст од цената во табелата доколку користат сопствено легло или 50% од цената во табелата доколку делат легло.

Услови за откажување и промена на термин:
– Секој гостин е должен во писмена форма да ја откаже или промени својата резервација.

пенали

– Рокови за откажување на резервација:

– До 45 дена пред почеток на аранжманoт БЕЗ ПЕНАЛИ
– 30% ако се откаже 45-15 дена пред почетокот на аранжманот

– 100% пенали ако се откаже 14-0 дена пред почетокот на аранжманот

– Доколку гостинот си замине порано од резервираниот термин преостанатиод дел не се рефондира;
– Хотелот не дозволува промена или отказ на резервација поради неповолни временски услови;

Сподели:

Слични понуди

Instagram