Нова Година СОЛУН

Централните плоштади се Платиа Аристотел, кој се протега до морето, обезбедувајќи извонреден поглед на планината Олимп (домот на античките богови), што може да се види кога е апсолутно јасно, и Плата Елефтеријас.. Кога сте во Солун, не пропуштајте да ги посетите овие два плоштади, што е практично невозможно, полни со кафулиња, ресторани и радосни луѓе, […]

17th November, 2021

Централните плоштади се Платиа Аристотел, кој се протега до морето, обезбедувајќи извонреден поглед на планината Олимп (домот на античките богови), што може да се види кога е апсолутно јасно, и Плата Елефтеријас.. Кога сте во Солун, не пропуштајте да ги посетите овие два плоштади, што е практично невозможно, полни со кафулиња, ресторани и радосни луѓе, а од таму се протегаат двете најголеми трговски улици, Егнација и Цимиски.

1 ДЕН Состанок на групата во 04:15h. Поаѓање во 04:30h, од Дрводекор (спроти Holiday Inn). Се патува преку граничен премин Богородица. Пристигнување во Солун во утринските часови околу 10:00h по локално време. Слободно време за шопинг во и ONE SALONICA OUTLET центар, по кој се упатуваме на прошетка и шопинг во Cosmos I Ikea. Во договорено време поаѓање кон центар на Солун. Сместување во хотел во центарот на градот. Слободно време за  одмор и  припрема за Новогодишната ноќ. Дочекот на Новата Година индивидуално : на плоштад, во некој кафич, ресторан, бар, таверна… Ноќевање.

2ДЕН. Солун.
Доцен појадок по кој се упатуваме на прошетка во стариот град или Ано Поли кој е задолжен за најдобрите погледи и постојаното менување на селекција на мали, семејни  и автентични места од каде што покрај старите ѕидини на замокот  имате  поглед на целиот град и пристаништето. Надвор од таму, на плоштадот Цинари има воздушести, отворени кафулиња и многу остварени, модерни варијации на традиционалните грчки јадења 
Во договорено време, се упатуваме кон Хотелот односно во центарот на Солун. Слободно време за прошетка и индивидуални активности.Ноќевање

3. ДЕН. Појадок. После појадокот слободно време за прошетка и релаксирање на шеталиштето покрај море или пак уживање во некој од многубројните кафичи или ресторани на самото шеталиште или на некоја од главните улици, Виа Игнатиа и Тсимитски.

Околу 17:00 заминување за Скопје, пристигнување во вечерните часови.

ТЕРМИН: 31.12 – 02.01            ПРОМО Цена  109 еур          Редовна  Цена: 129     еур 

ВО ЦЕНАТА Е ВКЛУЧЕНО:                                                                                                 

– Превоз на дадена релација  

– Ноќевање во Центар на Солун                                                                           

– Посета на центарот на Солун                                                                             

– Посета на Cosmos и IKEA                                                                                      

– Посета на Лидл                                                                                                      

– Туристички придружник на патувањето

ВО ЦЕНАТА НЕ Е ВКЛУЧЕНО

–  Патничко осигурување

–  Индивидуални трошоци

НАПОМЕНА:

– За реализација на аранжманот, потребен е миниум од 15 патници.

– Согласно новите мерки за влез во Грција, сите патниците мора да поседуваат некој од следните документи: сертификат за извршена вакцинација, негативен ПЦР тест или негативен рапид антигенски тест

– Деца до 12-годишна возраст нема потреба да имаат негативен тест, а постари од 12 години треба да поседуваат брз или PCR тест..  

– За овој аранжман важат општите услови на патување на СКТМ и Ноа Турс

Сподели:

Слични понуди

Instagram