Хит Дестинација – КРИТ

8 дена – 7 ноќи – Ultra All Inclusive СОПСТВЕН ЗАКУП Со Ultra All Inclusive пакетот, ќе можете да уживате во храна и пијалоци во текот на целиот престој, вклучувајќи и традиционални грчки специјалитети, и се тоа со комфорот на чартер летот од Солун со вклучен бесплатен паркинг. Директен авио лет Хотели со 4 и […]

31st May, 2023

8 дена – 7 ноќи – Ultra All Inclusive СОПСТВЕН ЗАКУП

Со Ultra All Inclusive пакетот, ќе можете да уживате во храна и пијалоци во текот на целиот престој, вклучувајќи и традиционални грчки специјалитети, и се тоа со комфорот на чартер летот од Солун со вклучен бесплатен паркинг.

Директен авио лет

 • Летаме со Sky Express секој ПЕТОК од Солун
 • Вклучени трансфери Аеродром – Хотел – Аеродром на КРИТ
 • Вклучен рачен и чекиран багаж
 • Бесплатен паркинг во Солун или можност за организација на превоз (со доплата)

Хотели со 4 и 5 ѕвезди

Одличниот избор на хотели со 4 и 5 ѕвезди ќе Ви овозможи идеален одмор

Ultra All Inclusive, All Inclusive и Полупансион опции

ИЗБЕРЕТЕ ХОТЕЛ

AZUL ECO HOTEL 4* 

HARMONY RETHYMNO BEACH 4*

Creta Star 4* Adults Only

Creta Royal 5* Adults Only

Azul Eco Hotel 4*  (Rethymno)

ПакетВозрасен1-во дете2-ро детевозрасен
  Ultra All Inclusive
(Ултра се вклучено)
  770 €  455 €  615 €  670 €

Опис на хотелот: Реновиран во 2022 година, Azul Eco Hotel 4* нуди одлично сместување со базени и одличен квалитет на храна. Плажата е оддалечена 100 метри, а автобуската станица е на само 50 метри од хотелот, нудејќи одличен пристап до стариот град Ретимно за само 15 минути.

Harmony Rethymno Beach 4* (Ретимно)

ПакетВозрасен1-во дете2-ро детевозрасен
  All Inclusive
(се вклучено)
  945 €  505 €  790 €  795 €

Опис на хотелот: Harmony Rethymno Beach Hotel 4* е прекрасен хотел, веднаш на плажа. Нуди удобен престој со базени и храна со одличен квалитет. Автобуската станица е на само 50 метри од хотелот и нуди одличен пристап до стариот град Ретимно за само 15 минути.

Creta Star 4* Adults Only

ПакетВозрасенвозрасен
  All Inclusive
(се вклучено)
  1.165 €  955 €

Опис на хотелот: Creta Star Hotel – Adults Only е All Inclusive хотел на прекрасната плажа на Скалета. Овој хотел со 4 ѕвезди нуди квалитетно сместување и одлични капацитети на прекрасна локација, како и бесплатен Wi-Fi во сите области. Creta Star Hotel – Adults Only има прекрасни градини кои водат до приватната плажа долга 400 метри. Градот Ретимно е 12 километри.

Creta Royal 5* Adults Only

ПакетВозрасенвозрасен 
  Полупансион  1.165 €  955 €

Опис на хотелот : Creta Royal е хотел само за возрасни, изграден покрај 400 метри песочна плажа, на само 15 минути од стариот град Ретимно. Нуди прекрасно сместување со 5* во своите сосема нови реновирани соби со поглед на море и полупансион. Хотелот е во областа Скалета, 65 км од аеродромот Ираклион и 70 км од аеродромот Ханија.

ВАЖНИ ИНФОРМАЦИИ:

 • Летот Солун-Хераклион со авио компанијата Sky Express е со ознаки GQ 562 Thessaloniki – Heraklion 08:55 – 10:15 / GQ 561 Heraklion – Thessaloniki 17:45 – 18:55
 • Бесплатен паркинг на аеродромот во Солун
 • Минимум 3 часа пред полетување патниците треба да бидат на аеродромот
 • На аеродром ќе Ве пречека претставник кој ќе Ве упати кон шалтерот на авиокомпанијата  Sky Express
 • 24 ч пред полетување ќе можете да ги подигнете авио билетите
 • Дозволен е 8 кг рачен багаж по лице и чекиран багаж од 20 кг
 • На Аеродромот во Крит ќе Ве пречека локален претставник
 • Организиран трансфер од аеродромот во Крит до избраниот хотел и обратно
 • Ден пред заминување на рецепција ќе можете да се информирате за времето на поаѓање кон аеродромот
 • За ова патување потребен е валиден македонски биометриски пасош со важност 180 дена од денот на патувањето. Секој клиент сноси лична одговорност за ВАЛИДНОСТ И ИСПРАВНОСT  на патните документи,   за да не дојде до несакани  последици, откажување на патувањето.
 • Ве информираме дека здравствено и патничко осигурување е задолжително, за да се елиминираат сите потенцијални проблеми кои би можело да се појават за време на одморот.
Сподели:

Слични понуди

Instagram