Интер Хотел – Сандански

Сандански, Бугарија Сандански  е град на југозападот на Бугарија, во подножјето на Пирин планина на само 40 км од Македонската граница. Овај регион има најтопла клима во Бугарија и најмногу сончеви денови во годината. Тука се наоѓаат над 80 минерални извори со температура од  33°С до 83°С со ниска минерализација и успешно се користат за третмани на најразлични […]

28th January, 2023

Сандански, Бугарија

Сандански  е град на југозападот на Бугарија, во подножјето на Пирин планина на само 40 км од Македонската граница. Овај регион има најтопла клима во Бугарија и најмногу сончеви денови во годината. Тука се наоѓаат над 80 минерални извори со температура од  33°С до 83°С со ниска минерализација и успешно се користат за третмани на најразлични болести.

Опис на регион

Цена по соба на ден 01.10-28.02.2023
(освен за период 02-07.01.2023)
ТИП СОБАНОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОКНОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК И ВЕЧЕРА
Недела-ЧетвртокПеток и СаботаНедела-ЧетвртокПеток и Сабота
                                                                         SGL lux (еднокреветна лукс соба)
1adl74 €89 €92 €107 €
1adl+1chd(4-11.99)74 €89 €101 €116 €
                                                                       DBL lux (двокреветна лукс соба)
2adl95 €116 €131 €151 €
2adl+1chd(0-3.99)95 €116 €131 €151 €
2adl+1chd(4-11.99)109 €133 €155 €177 €
2adl+2chd(0-3.99/4-11.99)109 €133 €155 €177 €
2adl+1chd(12-15.99)127 €154 €181 €207 €
2adl+2chd(0-3.99/12-15.99)127 €154 €181 €207 €
                                                                     DBL SUP (двокреветна супериор соба-студио)
2adl114 €139 €150 €174 €
2adl+1chd(0-3.99)114 €139 €150 €174 €
2adl+1chd(4-11.99)114 €139 €159 €183 €
2adl+2chd(0-3.99/4-11.99)114 €139 €159 €183 €
2adl+2chd(4-11.99)114 €139 €168 €192 €
2adl+1chd(12-15.99)146 €177 €200 €230 €
3adl146 €177 €200 €230 €
3adl+1chd(0-3.99)146 €177 €200 €230 €
3adl+1chd(4-11.99)146 €177 €209 €239 €
3adl+2chd(0-3.99/4-11.99)146 €177 €209 €239 €
 

 Цените се дадени во евра, уплата се врши исклучиво во денарска противвредност по курс 1€ = 62мкд.

Во цената Е вклучено:

-Ноќевање со појадок или појадок и вечера

-Користење на сауна,, парна бања, фитнес центар

-Користење затворен базен со минерална вода од 33⁰С

-Користење на отворен базен со минерална вода од 33⁰С,

-Користење на отворен термален базен со минерална вода 38⁰С

-Лежалка и пешкир покрај базените, Безжичен интернет во целиот хотел, Паркинг

-Сеф на рецепција, Детско катче со аниматор, Туристичка таксa

Во цената НЕ Е вклучено:

Превоз, Патничко осигурување

Удобности

  • Клима
  • WI-FI
  • Паркинг
  • TV
Сподели:

Слични понуди

Instagram