Вила  MAI APARTMENTS  Полихроно

Локација:       Се наоѓа на само 40м. од плажа, во непосредна близина на центарот. Сместување:  Трикреветни ,четирикреветни студиа и петкреветен апартман,.  Во склоп на објектот има WI-FI интернет (за брзината и јачината на сигналот, Агенцијата не може да Ви гарантира со сигурност).  Клима уред: Вклучен во цената. ЦЕНОВНИК   ЗА  7 НОЌИ   Период Бр.на ноќи 1/3  […]

25th May, 2023

Локација:       Се наоѓа на само 40м. од плажа, во непосредна близина на центарот.

Сместување:  Трикреветни ,четирикреветни студиа и петкреветен апартман,.

 Во склоп на објектот има WI-FI интернет (за брзината и јачината на сигналот, Агенцијата не може да Ви гарантира со сигурност).  Клима уред: Вклучен во цената.

ЦЕНОВНИК   ЗА  7 НОЌИ  

ПериодБр.на ноќи1/3  студио1/4 студио1/3+2 АПП
   11.0618.067399 €409 €469 €
   18.06 – 25.067469 €479 € 539 €
   25.06 –  02.077549 €559 €619 €
   02.07 – 09.077579 €589 €669 €
   09.0716.077579 €589 €669 €
   16.07 – 23.077579 €599 €669 €
   23.07 – 30.077579 €589 €669 €
   30.0706.087579 €589 €669 €
   06.08 – 13.087579 €589 €669 €
   13.08 – 20.087579 €589 €669 €
   20.08 –  27.087519 €529 €609 €
   27.0803.097459 €469 €549 €
   03.09 – 10.097409 €419 €499 €
   10.09 17.097259 €269 €339 €
   17.09 – 24.097189 €199 €259 €
   24.09 – 01.107109 €119 €179 €

ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ЗА НАЕМ НА СТУДИО  ЗА  7 ноќи

Превозот се доплаќа:

Возрасен                45 еур повратен / 35еур еден правец

Деца од 02-12г.    35еур повратен / 25еур еден правец

Деца до 2г.            Бесплатно (без седиште).

Задожолжителна  доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот).

ПРЕВОЗ:
Превозот со автобус се извршува до туристичката дестинација, до соодветно место за запирање на автобусот според локалните сообраќајни услови.

 Превозот ги симнува патниците на најблиската локација до сместувањето каде може да се паркира автобус,

Патниците самостојно го пренесуваат својот багаж од местото на запирање до објектот.

НАПОМЕНА:

 • Во студијата и апартманите  е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот капацитет може да се смести максимум едно дете до 5,99 години;
 • Сместувањето во студијата и апартманите  е е во 14:00 (по локално време);
 • Напуштање на студијата  и апартманите е во 09:00 (по локално време);
 • Секоја направена штета се плаќа на лице место;
 • За хигиената во апартманите во текот на целиот престој се грижат гостите;
 • Попустот за рана уплата важи само за плаќање во готово и за целосна уплата.
 • Доколку се уплатат два или повеќе аранжмани , одобруваме 7% попуст.
 • За уплата на аранжман преку Синдикатите со кои имаме склучено договор за плаќање на рати попустот за време на попустите за рана уплата е фиксен 10%.
 • За резервација, задолжителна уплата од 30% аванс,во спротивно резервацијата е неважечка;
 • Доплата на целосната сума на аранжманот минимум 15 дена пред поаѓање;
 • Задолжително патничко осигурување.
 • Цените се изразени во EUR во денарска противвредност  1€ = 62,оо ден.

ПРИГОВОРИ И ПОПЛАКИ

 • Во случај на неадекватно сместување или било кој друг проблем, се молат патниците за тоа веднаш да го известат одговорното лице на рецепцијата . Доколку проблемот не биде решен, веднаш треба за истиот да се извести ОРГАНИЗАТОРОТ НА ПАТУВАЊЕТО и уплатното место каде сте склучиле Договор за патување, за време на првиот ден од сместувањето и почетокот на овa програмa. Напоменуваме дека рекламации за кои агенцијата ќе дознае на последниот ден од престојот или по враќањето на патниците, истите нема да бидат земени во предвид или разгледани.
 • Организаторот не одговара за исправноста на патните документи.
 • Ве молиме во случај на било каков инцидент (кражба, тепачка, сообраќајна незгода….) да се обратите на надлежните инситуции во земјата на престојот.
 • Организаторот на патувањето единствено е задолжен да Ви помогне при посредување меѓу вас и надлежните институции.
 • За сите информации дадени усно, агенцијата не сноси одговорност.
 • Цените може да се корегираат според Општите услови на патување, а во случај на промена во курсот за размена на валути или промена на тарифата од давателот на услуга.
 • Ве молиме внимателно да ги прочитате условите на патување кои се составен дел од овој програм при склучување на договорот за патување.

Важат општите услови за патувањe на Т.А. НОА ТУРС.

Сподели:

Слични понуди

Instagram