Вила Brothers – Неа Потидеа

ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ЗА НАЕМ НА АПАРТМАН  ЗА 7 И 9 НОЌИ. ЦЕНОВНИК ЗА 7 НОЌИ Период Бр.на ноќи 1/3 АПП 1/4 АПП 29.05 – 05.06 7 149 промо 169 промо 05.06 – 12.06 7 209 229 12.06 – 19.06 7 239 259 19.06 – 26.06 7 269 289 26.06 –  03.07 7 299 379 […]

30th March, 2022

ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ЗА НАЕМ НА АПАРТМАН  ЗА 7 И 9 НОЌИ.

ЦЕНОВНИК ЗА 7 НОЌИ

ПериодБр.на ноќи1/3 АПП 1/4 АПП
29.05 – 05.067149 промо169 промо
05.0612.067209229
12.0619.067239259
19.06 – 26.067269289
26.06 –  03.077299379
03.07 – 10.077349419
10.07 – 17.077379449
17.07 – 24.077419479
24.07 – 31.077419479
31.07 – 07.087419479
07.08 – 14.087419479
14.08 – 21.087419479
21.08 – 28.087369439
28.0804.097309379
04.0911.097249269
11.09 –18.097199219

Превозот се доплаќа

СЕЗОНСКИ ЦЕНИ / 9 НОЌИ со СОПСТВЕН ПРЕВОЗ/

ПериодБр.на ноќи1/3 АПП1/4  АПП
02.0711.079459 479 €
11.0720.079519 539
20.0729.079519539
29.07 – 07.089519 539
07.0816.089519539
16.0825.089489 509
Превозот се доплаќа

Возрасен                45 еур повратен / 35еур еден правец

Деца од 02-12г.   35еур повратен / 30еур еден правец

Деца до 2г. Бесплатно (без седиште).

Задолжителна  доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот).

НАПОМЕНА:

 • Во  апартманите  е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот капацитет може да се смести максимумедно дете до 5,99 години;
 • Сместувањето во апартманите  е е во 14:00 (по локално време);
 • Напуштање на апартманите е во 09:00 (по локално време);
 • Секоја направена штета се плаќа на лице место;
 • За хигиената во апартманите во текот на целиот престој се грижат гостите;
 • Попустот за рана уплата важи само за плаќање во готово и за целосна уплата.
 • Доколку се уплатат два или повеќе аранжмани , одобруваме 7% попуст.
 • За резервација, задолжителна уплата од 30% аванс,во спротивно резервацијата е неважечка;
 • Доплата на целосната сума на аранжманот минимум 15 дена пред поаѓање;
 • Задолжително патничко осигурување.
 • Цените се изразени во EUR во денарска противвредност  1€ = 62,оо ден.

ПРИГОВОРИ И ПОПЛАКИ

 • Во случај на неадекватно сместување или било кој друг проблем, се молат патниците за тоа веднаш да го известат одговорното лице на рецепцијата . Доколку проблемот не биде решен, веднаш треба за истиот да се извести ОРГАНИЗАТОРОТ НА ПАТУВАЊЕТО и уплатното место каде сте склучиле Договор за патување, за време на првиот ден од сместувањето и почетокот на овa програмa. Напоменуваме дека рекламации за кои агенцијата ќе дознае на последниот ден од престојот или по враќањето на патниците, истите нема да бидат земени во предвид или разгледани.
 • Организаторот не ја цени исправниост на патни документи.
 • Ве молиме во случај на било каков инцидент (кражба, тепачка, сообраќајна незгода….), да се обратите на надлежните инситуции во земјата на престојот. Организаторот на патувањето единствено е задолжен да Ви помогне при посредување меѓу вас и надлежните институции.
 • За сите информации дадени усно, агенцијата не сноси одговорност.
 • Цените може да се корегираат според Општите услови на патување, а во случај на промена во курсот за размена на валути или промена на тарифата од давателот на услуга.
 • Составен дел од оваа програма се Општите услови на патување на организаторот на патувањето.
 • Цените може да се корегираат според Општите услови на патување, а во случај на промена во курсот за размена на валути или промена на тарифата од давателот на услуга. Ве молиме внимателно да ги прочитате условите на патување кои се составен дел од овој програм при склучување на договорот за патување.

Важат општите услови за патувањe на Т.А. НОА ТУРС и СКТМ !

Сподели:

Слични понуди

Instagram