ВИЛА ЕФИ -ТАСОС

Локација:       500 метри оддалеченост  од плажа, во централниот дел на Лименас. Сместување:  1/4 Апартман-дневна со кујна+1 спална ( макс. 4 возрасни или 3 возрасни + 1 дете до 12 години)  1/6 Дуплекс Апартман  (макс. 6 возрасни или 5 возрасни + 1 дете до 12 години)             Вилата располага со уреден двор со летниковци,скара,лулашки,голем отворен базен […]

3rd May, 2022

Локација:       500 метри оддалеченост  од плажа, во централниот дел на Лименас.

Сместување: 

1/4 Апартман-дневна со кујна+1 спална

( макс. 4 возрасни или 3 возрасни + 1 дете до 12 години)

 1/6 Дуплекс Апартман
 (
макс. 6 возрасни или 5 возрасни + 1 дете до 12 години)

            Вилата располага со уреден двор со летниковци,скара,лулашки,голем отворен базен  и е PET FRIENDLY.-сите миленици се добредојдени со претходна најава.

Опремa:  Секој апартман располага со опремена кујна, ТВ, бања, тераса, сеф, WI-FI и клима уред вклучен во цената.

ЦЕНИТЕ СЕ ПО НОЌ ПО АПАРТМАН НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ

ПериодБр.на ноќи1/4 АПП1/6 АПП ДУПЛЕКС 
20.0531.05Мин 36585 
01.0624.06Мин 37595 
25.0615.07Мин 390110 
16.07 – 25.08Мин 3100120 
26.0807.09Мин 37595 
08.0908.10Мин 36585 

ПОПУСТ-30% – ЗА ТЕРМИНИ ВО ЈУЛИ.

Задожителна  доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот).

Превозот се доплаќа

Возрасен:                60 еур повратен + 20 еур за траект

Деца од 02-12г.:    40еур повратен + 15еур за траект

Деца до 2г.:            Бесплатно (без седиште).

ПРЕВОЗ:
               Превозот со автобус се извршува до туристичката дестинација, до соодветно место за запирање на автобусот според локалните сообраќајни услови.

Превозот ги симнува патниците на најблиската локација до сместувањето каде може да се паркира автобус,

Патниците самостојно го пренесуваат својот багаж од местото на запирање до објектот.

НАПОМЕНА:

 • Во апартманите  е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот капацитет може да се смести максимум едно дете до 5,99 години;
 • Сместувањето во студијата и апартманите  е е во 14:00 (по локално време);
 • Напуштање на студијата  и апартманите е во 09:00 (по локално време);
 • Секоја направена штета се плаќа на лице место;
 • За хигиената во апартманите во текот на целиот престој се грижат гостите;
 • Попустот за рана уплата важи само за плаќање во готово и за целосна уплата.
 • Доколку се уплатат два или повеќе аранжмани , одобруваме 7% попуст.
 • За уплата на аранжман преку Синдикатите со кои имаме склучено договор за плаќање на рати попустот за време на попустите за рана уплата е фиксен 10%.
 • За резервација, задолжителна уплата од 30% аванс,во спротивно резервацијата е неважечка;
 • Доплата на целосната сума на аранжманот минимум 15 дена пред поаѓање;
 • Задолжително патничко осигурување.
 • Цените се изразени во EUR во денарска противвредност  1€ = 62,оо ден.
апп приземје соба -2.
апп приземје-спална.
апп приземје
апп спрат
апп приземје
 • Во случај на неадекватно сместување или било кој друг проблем, се молат патниците за тоа веднаш да го известат одговорното лице на рецепцијата . Доколку проблемот не биде решен, веднаш треба за истиот да се извести ОРГАНИЗАТОРОТ НА ПАТУВАЊЕТО и уплатното место каде сте склучиле Договор за патување, за време на првиот ден од сместувањето и почетокот на овa програмa. Напоменуваме дека рекламации за кои агенцијата ќе дознае на последниот ден од престојот или по враќањето на патниците, истите нема да бидат земени во предвид или разгледани.
 • Организаторот не ја цени исправниост на патни документи.
 • Ве молиме во случај на било каков инцидент (кражба, тепачка, сообраќајна незгода….), да се обратите на надлежните инситуции во земјата на престојот. Организаторот на патувањето единствено е задолжен да Ви помогне при посредување меѓу вас и надлежните институции.
 • За сите информации дадени усно, агенцијата не сноси одговорност.
 • Цените може да се корегираат според Општите услови на патување, а во случај на промена во курсот за размена на валути или промена на тарифата од давателот на услуга.
 • Составен дел од оваа програма се Општите услови на патување на организаторот на патувањето.
 • Цените може да се корегираат според Општите услови на патување, а во случај на промена во курсот за размена на валути или промена на тарифата од давателот на услуга. Ве молиме внимателно да ги прочитате условите на патување кои се составен дел од овој програм при склучување на договорот за патување.

Важат општите услови за патувањe на СКТМ И Т.А. НОА ТУРС.

Сподели:

Слични понуди

Instagram