Вила Динира – Фурка

Вила ДИНИРА – 50 метри од плажа, 150 метри од центар Четворокреветни студија со одвоена кујна во посебна просторија. Содржина: Опремена кујна со решо, аспиратор, фрижидер, ТВ, бања, клима уред ,ормар. Структура на апартманите : Приземје и 1 и 2 кат :  1/3+1 студио – четворокреветни студија со одвоена кујна во посебна просторија, со брачен и единечен […]

11th May, 2023

Вила ДИНИРА – 50 метри од плажа, 150 метри од центар

Четворокреветни студија со одвоена кујна во посебна просторија.

Содржина: Опремена кујна со решо, аспиратор, фрижидер, ТВ, бања, клима уред ,ормар.

Структура на апартманите :

Приземје и 1 и 2 кат :  1/3+1 студио – четворокреветни студија со одвоена кујна во посебна просторија, со брачен и единечен кревет. Еден кревет на извлекување како фиока. Креветите се со стандардни димензии.

Опис: Студијата се опремени со целосно опремена кујна, бања, клима уред вклучен во цената и WI-FI интернет (за брзината и јачината на сигналот, Агенцијата не може да Ви гарантира со сигурност).

Локација: Лоцирана на првата улица која се протега покрај долгиот брег на Фурка.

 ЦЕНОВНИК ЗА СТУДИО ЗА 7 НОЌЕВАЊА       

ПериодБр.на ноќи       1/3+1 студио  1/3 студио       ниско приземје
   27.05 – 03.067149 промо99€ промо
   03.06 – 10.067209 169
   10.06 – 17.067249 199
   17.06 – 24.067289 239
   24.06 –  01.077329 279
   01.07 – 08.077369 319
   08.07 – 15.077409 359
   15.07 – 22.077439 389
   22.07 – 29.077439 389
   29.07 – 05.087439 389
   05.08 – 12.087439 389
   12.08 – 19.087439 389
   19.08 –  26.087439 389
   26.08 – 02.097389 339
   02.09 – 09.097309 259
   09.09 – 16.097249 199
   16.09 – 23.097189 139
   23.09 – 30.097 149 €99

Задожолжителна  доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот).

ДОПЛАТА ЗА ПРЕВОЗ:

Возрасен                45 еур повратен / 35 еур еден правец

Деца од 02-12г.    35 еур повратен / 25 еур еден правец

Деца до 2г.            Бесплатно (без седиште).

ПРЕВОЗ:
Превозот со автобус се извршува до туристичката дестинација, до соодветно место за запирање на автобусот според локалните сообраќајни услови.

 Превозот ги симнува патниците на најблиската локација до сместувањето каде може да се паркира автобус.

Патниците самостојно го пренесуваат својот багаж од местото на запирање до објектот.

НАПОМЕНА:

 • Во студијата и апартманите  е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот капацитет може да се смести максимум едно дете до 5,99 години;
 • Сместувањето во студијата и апартманите  е е во 14:00 (по локално време);
 • Напуштање на студијата  и апартманите е во 09:00 (по локално време);
 • Секоја направена штета се плаќа на лице место;
 • За хигиената во апартманите во текот на целиот престој се грижат гостите;
 • Попустот за рана уплата важи само за плаќање во готово и за целосна уплата.
 • Доколку се уплатат два или повеќе аранжмани , одобруваме 7% попуст.
 • За уплата на аранжман преку Синдикатите со кои имаме склучено договор за плаќање на 9 рати, попустот за време на попустите за рана уплата е  %.
 • За резервација, задолжителна уплата од 30% аванс,во спротивно резервацијата е неважечка;
 • Доплата на целосната сума на аранжманот минимум 15 дена пред поаѓање;
 • Задолжително патничко осигурување.
 • Цените се изразени во EUR во денарска противвредност  1€ = 62,оо ден.

ПРИГОВОРИ И ПОПЛАКИ

 • Во случај на неадекватно сместување или било кој друг проблем, се молат патниците за тоа веднаш да го известат одговорното лице на рецепцијата . Доколку проблемот не биде решен, веднаш треба за истиот да се извести ОРГАНИЗАТОРОТ НА ПАТУВАЊЕТО и уплатното место каде сте склучиле Договор за патување, за време на првиот ден од сместувањето и почетокот на овa програмa. Напоменуваме дека рекламации за кои агенцијата ќе дознае на последниот ден од престојот или по враќањето на патниците, истите нема да бидат земени во предвид или разгледани.
 • Организаторот не ја цени исправниост на патни документи.
 • Ве молиме во случај на било каков инцидент (кражба, тепачка, сообраќајна незгода….), да се обратите на надлежните инситуции во земјата на престојот. Организаторот на патувањето единствено е задолжен да Ви помогне при посредување меѓу вас и надлежните институции.
 • За сите информации дадени усно, агенцијата не сноси одговорност.
 • Цените може да се корегираат според Општите услови на патување, а во случај на промена во курсот за размена на валути или промена на тарифата од давателот на услуга.
 • Составен дел од оваа програма се Општите услови на патување на организаторот на патувањето.
 • Цените може да се корегираат според Општите услови на патување, а во случај на промена во курсот за размена на валути или промена на тарифата од давателот на услуга. Ве молиме внимателно да ги прочитате условите на патување кои се составен дел од овој програм при склучување на договорот за патување.

Важат општите услови за патувањe

Сподели:

Слични понуди

Instagram