Вила Василис – Фурка

ВИЛА  ВАСИЛИС  – 20m од плажа, 150m од центар. Апартмани со две простории (кујна со две единечни легла и спална со брачно легло). Содржина:  Опремена кујна со решо, аспиратор, фрижидер, ТВ, бања, клима уред ,ормар. Структура на апартманите: Приземје и кат : 1/3+1 АПП – во една просторија  лежај  1x135x195cm; во кујна  лежај 1x85x190cm со […]

11th May, 2023

ВИЛА  ВАСИЛИС  – 20m од плажа, 150m од центар.

Апартмани со две простории (кујна со две единечни легла и спална со брачно легло).

Содржина:  Опремена кујна со решо, аспиратор, фрижидер, ТВ, бања, клима уред ,ормар.

Структура на апартманите:

Приземје и кат : 1/3+1 АПП – во една просторија  лежај  1x135x195cm; во кујна  лежај 1x85x190cm со фиока на извлекување  1x75x180cm.

Опис: Сите соби на кат имаат поглед на море, голема тераса,користење на клима уред е бесплатно.(вклучена во цената) Во склоп на објектот има WI-FI интернет (за брзината и јачината на сигналот, Агенцијата не може да Ви гарантира со сигурност).

ЦЕНОВНИК ЗА НАЕМ НА АПАРТМАН ЗА 7 НОЌЕВАЊА

ПериодБр.на ноќи  1/3+1 АПП поглед на море
   27.05 – 03.067199 промо
   03.06 – 10.067259
   10.06 – 17.067309
   17.06 – 24.067359
   24.06 –  01.077399
   01.07 – 08.077449
   08.07 – 15.077479
   15.07 – 22.077509
   22.07 – 29.077509
   29.07 – 05.087509
   05.08 – 12.087509
   12.08 – 19.087509
   19.08 –  26.087479
   26.08 – 02.097429
   02.09 – 09.097369
   09.09 – 16.097319
   16.09 – 23.097249
   23.09 – 30.097189 €

Задожолжителна  доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот).

ДОПЛАТА ЗА ПРЕВОЗ:

Возрасен                45еур повратен / 35 еур еден правец

Деца од 02-12г.    35еур повратен / 25 еур еден правец

Деца до 2г.            Бесплатно (без седиште).

ПРЕВОЗ:
Превозот со автобус се извршува до туристичката дестинација, до соодветно место за запирање на автобусот според локалните сообраќајни услови.

 Превозот ги симнува патниците на најблиската локација до сместувањето каде може да се паркира автобус,

Патниците самостојно го пренесуваат својот багаж од местото на запирање до објектот.

НАПОМЕНА:

 • Во студијата и апартманите  е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот капацитет може да се смести максимум едно дете до 5,99 години;
 • Сместувањето во студијата и апартманите  е е во 14:00 (по локално време);
 • Напуштање на студијата  и апартманите е во 09:00 (по локално време);
 • Секоја направена штета се плаќа на лице место;
 • За хигиената во апартманите во текот на целиот престој се грижат гостите;
 • Попустот за рана уплата важи само за плаќање во готово и за целосна уплата.
 • Доколку се уплатат два или повеќе аранжмани , одобруваме 7% попуст.
 • За уплата на аранжман преку Синдикатите со кои имаме склучено договор за плаќање на 9 рати, попустот за време на попустите за рана уплата е  %.
 • За резервација, задолжителна уплата од 30% аванс,во спротивно резервацијата е неважечка;
 • Доплата на целосната сума на аранжманот минимум 15 дена пред поаѓање;
 • Задолжително патничко осигурување.
 • Цените се изразени во EUR во денарска противвредност  1€ = 62,оо ден.

ПРИГОВОРИ И ПОПЛАКИ

 • Во случај на неадекватно сместување или било кој друг проблем, се молат патниците за тоа веднаш да го известат одговорното лице на рецепцијата . Доколку проблемот не биде решен, веднаш треба за истиот да се извести ОРГАНИЗАТОРОТ НА ПАТУВАЊЕТО и уплатното место каде сте склучиле Договор за патување, за време на првиот ден од сместувањето и почетокот на овa програмa. Напоменуваме дека рекламации за кои агенцијата ќе дознае на последниот ден од престојот или по враќањето на патниците, истите нема да бидат земени во предвид или разгледани.
 • Организаторот не ја цени исправниост на патни документи.
 • Ве молиме во случај на било каков инцидент (кражба, тепачка, сообраќајна незгода….), да се обратите на надлежните инситуции во земјата на престојот. Организаторот на патувањето единствено е задолжен да Ви помогне при посредување меѓу вас и надлежните институции.
 • За сите информации дадени усно, агенцијата не сноси одговорност.
 • Цените може да се корегираат според Општите услови на патување, а во случај на промена во курсот за размена на валути или промена на тарифата од давателот на услуга.
 • Составен дел од оваа програма се Општите услови на патување на организаторот на патувањето.
 • Цените може да се корегираат според Општите услови на патување, а во случај на промена во курсот за размена на валути или промена на тарифата од давателот на услуга. Ве молиме внимателно да ги прочитате условите на патување кои се составен дел од овој програм при склучување на договорот за патување.

Важат општите услови за патувањe

Сподели:

Слични понуди

Instagram