Божиќен базар во Трикала и Солун

1 ДЕН Состанок на групата во 04:15h. Поаѓање во 04:30h, од Дрводекор (спроти Holiday Inn). Се патува преку граничен премин Богородица. Пристигнување во Лариса во утринските часови околу 10:00h по локално време. Сместување во Хотел во Лариса. Слободно време за прошетка и разглед на градот Лариса Во 15:00h локално време поаѓање од Лариса за Трикала. […]

5th November, 2021

1 ДЕН Состанок на групата во 04:15h. Поаѓање во 04:30h, од Дрводекор (спроти Holiday Inn). Се патува преку граничен премин Богородица. Пристигнување во Лариса во утринските часови околу 10:00h по локално време. Сместување во Хотел во Лариса. Слободно време за прошетка и разглед на градот Лариса

Во 15:00h локално време поаѓање од Лариса за Трикала. Вашите најмили можат да ја посетат куќата на Дедо Мраз, да направат прекрасни фотографираат со џуџињата, да цртаат, да гледаат, но и да учествуваат во активностите на џуџињата. Забавниот парк ќе ги импресионира како најмалите така и возрасните. И овој Божиќ, во работилницатата на џуџињата се работи со полна пареа. Не пречекуваат во нивните топли пекари со привлекувачки мирис и убава глетка. Божиќ во работилницата на џуџињата е бајковит и волшебeн. Џуџињата на Дедо Мраз, глувчињата, пекарите, самовилите и многу нивни асистенти им нудат на посетителите незаборавни моменти. Во вечерните часови поаѓаме накај Лариса Ноќевање.

2ДЕН. Лариса. Појадок. После појадокот заминуваме за Метеори . Посета на манастирите Метеора. Посета на Големиот манастир, изграден во 14-ти век до кој се стигнува качувајки се по 400 скали. Слободно време за разглед. Доколку дозволува времето можност за посета и на манастирот Варлаам. По разгледот на манастирите, се упатуваме во градот Каламбака. Попатна посета на фабриката за икони

Нова приказна која ќе ве понесе  во преубава бајка и магија во светот!

ТЕРМИН: 18.12 – 19.12 ( Декември )         ПРОМО Цена 79 еур      Редовна  Цена: 95еур 

ВО ЦЕНАТА Е ВКЛУЧЕНО:                                                                                       ВО ЦЕНАТА НЕ Е ВКЛУЧЕНО:                                                                             

– Превоз на дадена релација  

– Ноќевање во Лариса                                                                                              – Патничко осигурување

– Посета на Лариса                                                                            –  Индивидуални трошоци

– Посета на Калмбака                                                                                    

– Посета на Метеори                                                                                                     

– Посета наТрикала и Божиќен Маркет 

– Туристички придружник на патувањето

НАПОМЕНА:

– За реализација на аранжманот, потребен е миниум од 15 патници.

– Согласно новите мерки за влез во Грција, сите патниците мора да поседуваат некој од следните документи: сертификат за извршена вакцинација, негативен ПЦР тест или негативен рапид антигенски тест

– Деца до 12-годишна возраст нема потреба да имаат негативен тест, а постари од 12 години треба да поседуваат брз или PCR тест..  

– За овој аранжман важат општите услови на патување на СКТМ и Ноа Турс

Сподели:

Слични понуди

Instagram