Апартман во Неа Епиватес

Неа Епиватес е живописна област, сместена во прекрасната Переа, во близина на градот Солун, Грција . Оваа област обединува со природна убавина, историја и современост, правејќи ја привлечна дестинација за туристи насекаде од светот. Историјата на Неа Епиватес е обележана со различни влијанија и култури. Стари археолошки наоѓалишта сведочат за древни населби, додека во градот […]

19th July, 2023

Неа Епиватес е живописна област, сместена во прекрасната Переа, во близина на градот Солун, Грција . Оваа област обединува со природна убавина, историја и современост, правејќи ја привлечна дестинација за туристи насекаде од светот.

Историјата на Неа Епиватес е обележана со различни влијанија и култури. Стари археолошки наоѓалишта сведочат за древни населби, додека во градот парира урбаното и модерното. Сето ова прави единствена комбинација на старо и ново.

Местото е познато по убавите долги и широки плажи, златните песоци, убавите изгрејсонца и зајдисонца.

Локалната гостопримливост и традиционалната грчка кујна се уште една причина за привлеченост на Неа Епиватес. Рестораните и кафулињата ќе ги однесат гостите на вистинско гурманско патување, каде може да се ужива во извонредните грчки специјалитети и домашни вина.

Комплетно уредени апартмани оддалечени 150 метри од плажа.

Еднособни и двособни апартмани.

Структура: Опремени со кујна со шпорет и рерна, аспиратор, фрижидер, ТВ, бања, клима уред, ормар.

Локација: Лоцирани на само 28 км од Солун и 150 метри од песочната плажа во Неа Епиватес.

ЦЕНИ ПО НОЌ ЗА НАЕМ НА АПАРТМАНЈУЛИАВГУСТ
ЕДНОСОБЕН АПАРТМАН65 €75 €
ДВОСОБЕН АПАРТМАН75€85€
* ЗА ПОМАЛКУ ОД 7 НОЌЕВАЊА ЦЕНАТА СЕ ЗГОЛЕМУВА ЗА +10 ЕВРА.
Сподели:

Слични понуди

Instagram