GORSKI HOTEL I SPA 4* - Новата енергија на Копаоник

Постојат места чија што магија ја чувствувате веднаш. Места кои не доближуваат до природата и сè што е длабоко во нас. GORSKI HOTEL & SPA е токму такво место.Ова е местото каде што сонот за слобода станува реалност, а уживањето во мали и големи радости на животот е единствената обврска. Ова е местото каде денот тече со темпо што ви одговара.

Притисокот на секојдневниот живот исчезнува со првиот поглед низ прозорецот на вашиот топол апартман на тивкиот зимски пејзаж и шумите покриени со снег.
Сè што е помалку важно, останува зад вас.
Сè што сонувате цела година, ви е на дофат на раката ...

Од прошетка на цветните патеки во пролет, до скијачки возбудувања на снежните врвови. Од уживање во топол базен со поглед на ски патеките, до незаборавно доживување на топлина и ненаметлив луксуз во секој детал од ентериерот инспириран од природата.
Време за уживање…

Хотелот GORSKI ужива ексклузивна локација во центарот на Копаоник.

 • Скијачка патека пред хотелот, ски-ин ски-аут.
 • 97 луксузни соби
 • 21 апартман за искуство со 5 starвездички
 • Спа центар на 900м2
 • Затворен и отворен базен со поглед на скијачките патеки
 • Сауни, амам, руска бања, ледена фонтана, солена просторија, Тепидариум, Виши соба
 • Лоби бар
 • А la carte ресторан, пансион и ски ресторан за врвни гастрономски задоволства
 • Игротека за деца
 • Конгресен центар со 470 места и повеќефункционална сала од 470 м2
 • Фитнес центар
 • Фризерски и салони за убавина
 • Гаража со 57 места
 • Ски гардероба 221м2


СОБИ

Мирисот на дрво, светлина, топлина и панорамски поглед. Природно будење со зраците на сонцето. Удобен планински стил и модерноста на градски апартман и чувствот како да сте дома. Супериорна удобност и ненаметлива луксуз во секој детал. Ќе посакате да останете тука долго време.

Супериор собите се со површина од 32 м², опремени со брачен кревет (димензии 180х200 см), софа која може да послужи како дополнителен кревет и посебна бања со подно греење доколку е потребно. Позицијата на овие простории им дава поглед на гостите кон врвот Панчиќ или Конаци. Постои и можност за поврзување ...

ГАСТРОНОМИЈА

За извонредно искуство полно со емоции што можат да се доживеат само во безвременскиот амбиент на планински ресорт, во посебно друштво, со кое споделувате чаша вино покрај каминот и уживате во разговор и автентични вкусови. Избрани гастрономски специјалитети на регионална и меѓународна кујна во модерното толкување, акцент на квалитетот на состојките, инспиративно мени ... Прашањето е само ... од каде да се започне?

СПА И ВЕЛНЕС

СПА центарот на GORSKI HOTEL е извор на нова животна енергија. Сè изгледа тука различно, полесно, поедноставно. Чувството на целосна релаксација и најчистите производи што ги користат сите придобивки од планинските билки, морските екстракти и есенцијалните масла. Чувство за безбедност, слобода и желба да се сеќаваме на секој момент таму.
Благодарение на големите фронтови со панорамски стакло, внатрешноста и надворешноста се спојуваат додека ги набудувате скијачките падини покриени со снег, удобно нурнати во топлата вода на базенот.
Направете се за изгубената енергија, бидејќи релаксацијата е можна само со позитивно стимулирање на сите сетила.

АКТИВНОСТИ 

Ако ја сакате зимата и санките, не заборавајте да ја пробате летната верзија на санкање - Mountaincart. Уникатно искуство во возење на специјално подготвена патека од 1,5 км. Три тркала, сопирачка, кацига и загарантирано добро поминато време! 
Содржините на адреналинскиот парк, пешачки мост, полигон за најмладите, мини зип лајн, голем шах, рид за провлекување и спуштање, места за одмор, сите наменети за деца и возрасни, а може да се користат во текот на целата година.
На една од најубавите патеки на оваа планина, во самиот центар на Копаоник, секое лето туристите ги вози жичарницата „Панчичев Врв“.
Рафтингот е еден од највозбудливите активности на Копаоник, кој ги тестира авантуристичкиот дух, вештина и издржливост на екипажот.

Бидете дел од новата енергија на Копаоник!

Цените се изразени во по лице, по ноќевање

Помал број на ноќевања само на барање

Цените се изразени во по лице, по ноќевање

- КРАТОК ПРЕСТОЈ
Резервации на барање – најмалку 5 дена пред терминот  

 

Период

Смена

Мин. ноќи **

Услуга

 1/2 Superior

1/3 Superior

1/2 Deluxe

1/3 Deluxe

1/1 Superior

1/1 Deluxe

Краток Престој

 1/2 Superior

1/3 Superior

1/2 Deluxe

1/3 Deluxe

1/1 Superior

1/1 Deluxe

05.12 - 08.12.

Чет/Нед

3

HB

SKI OPENING

-

       

08.12 - 17.12.

Чет/Нед

5

HB

100

109

145

158

-

       

17.12 - 29.12.

-

3

HB

87

95

126

137

-

       

29.12 - 02.01.

Нед/Чет

4

HB

219

239

350

382

-

       

29.12 - 05.01.

Нед/Нед

7

HB

153

167

245

267

-

       

05.01 - 12.01

Нед/Нед

7

HB

98

107

142

155

09.01 - 12.01, Чет / Нед

122

134

177

194

12.01 - 19.01.

Нед/Нед

7

HB

109

119

158

172

16.01 - 19.01, Чет / Нед

136

149

197

215

19.01 - 26.01.

Нед/Нед

7

HB

98

107

142

155

23.01 - 26.01, Чет / Нед

122

134

177

194

26.01 - 02.02.

Нед/Нед

7

HB

98

107

142

155

30.01 - 02.02, Чет / Нед

122

134

177

194

02.02 - 09.02.

Нед/Нед

7

HB

131

143

209

228

06.02 - 09.02, Чет / Нед

164

179

262

286

09.02 - 16.02.

Нед/Нед

7

HB

131

143

209

228

13.02 - 16.02, Чет / Нед

164

179

262

286

16.02 - 23.02.

Нед/Нед

7

HB

109

119

158

172

20.02 - 23.02, Чет / Нед

136

149

197

215

23.02 - 01.03.

Нед/Нед

7

HB

109

119

158

172

27.02 - 01.03, Чет / Нед

136

149

197

215

01.03 - 08.03.

Нед/Нед

7

HB

120

131

174

190

05.03 - 08.03, Чет / Нед

MUSIC WEEK

08.03 - 15.03.

Нед/Нед

7

HB

106

115

153

167

12.03 - 15.03, Чет / Нед

MUSIC WEEK

15.03 - 22.03.

Нед/Нед

4

HB

89

97

129

141

19.03 - 22.03, Чет / Нед

107

117

155

169

22.03 - 29.03.

Нед/Нед

4

HB

75

82

108

118

26.03 - 29.03, Чет / Нед

90

98

130

142

29.03 - 12.04.

Нед/Нед

4

HB

75

82

108

118

02.04 - 05.04, Чет / Нед

90

98

130

142

 

**Помал број ноќевања од наведениот,  само на барање

***3-то возрасно лице на помошен кревет во супериор и делукс соби има 20% попуст

 

 

ПЕРИОД

Тип на апартман

JUNIOR SUITE

SUPERIOR SUITE

DELUXE  SUITE

CLUB SUITE

EXECUTIVE SUITE

PRESIDENTAL SUITE

Услуга / број на лица

1-3

1-3

1-3

1-5

1-3

1-8

05.12-29.12.

HB

385

424

466

733

513

1210

29.12-05.01.

HB

652

717

789

1302

869

1697

05.01-02.02.

HB

429

472

519

780

572

1210

02.02-16.02.

HB

571

628

691

1037

760

1450

16.02-12.04.

HB

388

427

470

705

517

1210

 

Сместувањето вклучува:

 • Сместување на база полупансион (доручек и вечера)
 • Неограничено користење на содржините на СПА и ВЕЛНЕС центарот: затворен базен и џакузи, соблекувална (бањарка, папучи, пешкир), релакс зона – тепидариуми, топли клупи, сауна свет – борова сауна, сауна со сено, финска сауна, парна бања, солено-ледена соба, ледена фонтана, ладен туш, базен со топла вода на отворено, неограничено користење на фитнес центар.
 • WiFi
 • Ски гардероба

Цената не вклучува (задолжително плаќање со резервацијата):

 • Туристичка такса – 50 ден. по лице по ноќевање за возрасни, 25 ден. по лице по ноќевање за деца 7 – 15  години; деца 0-7 години не плаќаат.

Општи услови за Gorski Hotel & Spa****:

 • Дете 0 - 2 во придружба на двајца возрасни ако користи заеднички кревет  - ГРАТИС сместување во 1/2 супериор или 1/2  делукс соби.
 • Дете 2 - 12 во придружба на двајца возрасни има попуст 50% на посебен кревет
 • Дете 2 - 12 во придружба на едно возрасно лице има 30% ако користи посебен кревет
 • Две деца 2 - 12 во придружба на двајца возрасни – едно дете има попуст 50%, другото дете има ГРАТИС сместување во 1/3 супериор и делукс соби.
 • Креветче за бебе ГРАТИС

Доплата на лице место (опција):

 • Третмани на тело, третмани на лице, третмани на коса, маникир, педикир, VIP Spa, термален кревет
 • Јавен паркинг, јавна гаража

Доплата во претпродажба или на лице место (опција):

 • Ски и сноуборд школа од 6, 5, 3 или 2 дена