ORPHEUS 4* – Пампорово

Локација : 200 м. од лифтот и 300 м. од центарот на Пампорово

Нов четиризвезден хотел. Хотелот е на 7 спрата и располага со 260 сместувачки капацитети : 100 двокреветни соби, 60 трокреветни соби и 100 апартмани. Сите соби се со прекрасен поглед кон природата, а само собите на 6ти спрат  имаат тераса. Хотелскиот  комплекс располага со трговски центар, детско катче, ресторан, лоби бар, менувачница, бар – базен, конференциска сала, надворешен и подземен паркинг. На рецепција – ски гардеробер,  сефови и Wi-Fi.

СПА Центар : внатрешен базен, турска бања, парна бања, џакузи, 2 масажни кади, финска бања,сауна, руски вип кат, фитнес

www.hotel-orpheus.com

Попуст за РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА (не важи за 28.12-01.01.2020) : 20% за резервација и уплата до 30.09.2019 | 

15% за резервација и уплата до 31.10.2019| 10% за резервација и уплата до 01.12.2019

ВАЖНА НАПОМЕНА : Од 12.10.2019 објавен е STOP SALE на попустот за рана резервација 15%, валиден е попустот за рана резевација 10%

Попуст за ДОЛГ ПРЕСТОЈ (не важи за 28.12-01.01.2020) : 10% за резервации од 7 и над 7 ноќевања, важи за рез. до 01.12.2019, се комбинира со попуст за рана резервација

БОНУСИ : 7=6 за дата на пристигнување од 02.01-31.03.2020 (не се комбинира со попуст за рана рез. и попуст за долг престој 

Цените се за 1 ноќевање 

28.12-01.01.2020

02.01-08.01.2020

21.12-27.12.2019

04.03-10.04.2020

на база ПОЛУПАНСИОН 

 

18.01-21.02.2020

09.01-17.01.2020

 

Вид на сместување 

(мин. 3 ноќ.)

(мин. 4 ноќ.)

22.02-03.03.2020

 

Двокреветна соба – цена по лице

2+1

                 79,00 €

                44,00 €

                41,00 €

                 33,00 €

Трокреветна соба – цена за 3 возрасни или  2 возрасни + 1 дете

3+0

               201,00 €

                115,00 €

              107,00 €

                 88,00 €

Едноспален апартман – цена за 3 возрасни или 2 возрасни + 2 деца

2+2

               238,00 €

               134,00 €

              125,00 €

                101,00 €

Еднокреветна соба – цена за соба

1

                115,00 €

                 62,00 €

                58,00 €

                 46,00 €

Во цената е вклучено : појадок и вечера на шведска маса, транспорт до Ски Центар 2 – Малина, користење на внатрешен базен, сауна, парна бања, џакузи, фитнес, ски гардеробер, паркинг, интернет.

Дополнителни услови : 

 Дете до 4.99 год. – бесплатно

 Дете од 5-12.99 год. на дополнително легло во двокреветна соба – бесплатно

 Две деца од 5-12.99 год. на дополнително легло во апартман со 2 возрасни – бесплатно

 Дете од 5-12.99 год. на дополнително легло во апартман со 3 возрасни – 10% доплата од вкупниот износ

 Четврт возрасен во апартман со 3 возрасни или 2 возрасни и 1 дете – 15% доплата од вкупниот износ

 Дете до 12.99 год. на редовно легло со 1 возрасен – 50% попуст

 Две деца до 12.99 год. со 1 возрасен – доплаќаат по 50% од цена за возрасен

 Доплата за новогодишна вечера (задолжително) : возрасни – 85€, дете (5-12.99 год.) – 45€

 Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год. : 1€ по лице на ден