217437728Sun Hall Beah Hotel Apartments 3* - Ларнака,   е модерен хотел кој е целосно реновриан минатата година  за одмор и релаксација. Лоциран е на самото крајбрежје на Средоземното море во Ларнака веднаш до градската плажа.

unnamed

Хотелот располага со студиа, едноспални апартмани, двосплани апартмани, каде може комотно да се сместат до 4 возрасни лица. Студиата/ апартманите се опремени со се што е потребно како за краток така и за подолг престој во хотелот.  Апартманите се големи, широки, комфорни и целосно опремени со големи плакари, огледала, и кујни (со рерни, фрижидери, чајници за топла вода, чаши, шољи за кафе и чај, тањири и кујни прибор за јадење). Сите соби се климатизирани, со сопствени бањи со тушеви.

unnamed 8

Ценовник – од 01.06 – 31.10

Цена по лице на ден - ноќевање

 

Economy Студио – ( за макс. 2 лица)

Дете до 11,99 години - бесплатно

 

 

35 евра

Economy  Едноспален апартман –

(за макс. 2 лица + 2 деца, или 4ца возрасни)

Доплата за трето лице – 15 евра по ноќ

Деца до 11,99 години - бесплатно

 

 

 

45 евра

Едноспален апартман со поглед на море –

(за макс.2 лица + 2 деца или 4ца возрасни)

Доплата за трето лице –  20 евра по ноќ

Деца до 11,99 години - бесплатно

 

 

 

50 евра

Economy двоспален апартман –

(за макс. 6 возрасни или 4ца возрасни и 2 деца)

Доплата за петто и шесто лице – 15 евра по ноќ

Деца до 11,99 години - бесплатно

 

 

 

30 евра

 

Двоспалаен  апартман со поглед на море –

(за макс.6 возрасни или 4ца возрасни и 2 деца)

Доплата за петто и шесто лице –  20 евра по ноќ

Деца до 11,99 години - бесплатно

 

35 евра

 

Доплата за појадок – 10 евра за возрасни, 7 евра за дете до 12 години

Туристичка такса –  1 евро по лице на ден, плаќаат и деца над 2 години

*Economy studio плаќаат 2 возрасни лица

*Еconomy едноспален апартман плаќаат минимум 2 возрасни лица

*Едноспален апартман со поглед на море плаќаат минимум 2 возрасни лица

*Economy двоспален апартман плаќаат минимум 4 возарсни лица

*Двоспален апартман со поглед на море плаќаат минимум 4 возрасни лица

unnamed 5

Местоположбата на хотелот  е на самата космополитска променада каде се сместени таверните , рестораните со морска храна, рестораните со локални специјалитети, рестораните за брза храна (Mc Donald’s, Burger King, Starbucks…), кафетерии, пабови, пиварии и ноќни клубови. Sun Hall Beach Hotel Apartments e точно пред  Phinikoudes Beach – градската плажа со тоа имате можност во вечерните часови за долги прошетки по променадата, можности за јадење и пиење покрај плажа , како и да сретнете луѓе од целиот свет.

unnamed 3

Голем дел од апартманите имаат поглед кон море. Широките пространи тераси овозможуваат да уживате во погледот од хотелот кон морето или да отидете на Phinikoudes Beach – градската плажа каде можете да се сончате или да пливате во чистите води на Средоземното море кои го носат ,,Синото знаме” (Blue Flag) за еколошка плажа.

Турција 2020

Partly Cloudy

13°C

Skopje

Partly Cloudy

Humidity: 76%

Wind: 2 km/h

  • 29 Oct 2020

    Partly Cloudy 16°C 2°C

  • 30 Oct 2020

    Rain 15°C 4°C