sofoja8dekemvri„Градот кој расте, а не старее                             

Софија е динамичен град кој постојано се развива во  голема метропола. Градот има модерен, младешки изглед со богат културен живот. Во него се расфрлени цркви со златни куполи, отомански џамии, прекрасни музеи и споменици кои даваат еклектичен, егзотичен впечаток. Хотел Хилтон 5* со сигурност ке ги разгали вашите сетила.

1 ден (07.12 - сабота)

Состанок на групата во 05:30 часот, поаѓање од Скопје во 06:00. Панорамски разглед на Софија: храмот на Александар Невски со дванаесетте позлатени куполи, булеварот Цар Ослободител со бројните резиденции, Собранието и Академијата на науките, Царскиот дворец, театарот Иван Вазов...

Сместување во најлуксузниот хотел во Софија, хотел Хилтон 5*, кој се наоѓа во срцето на градот.

Ноќевање.

 hiltonsofija

2 ден (08.12 - недела)

Појадок. Слободно време за индивидуални активности. Предлагаме факултативна посета на шопинг центарот Ring Mall, IKEA и Decathlon.

Во попладневните часови, за Вашиот престој да биде незаборавен, релаксирајте ги Вашите сетила во Спа центарот на хотелот. Во вечерните часови можност да уживате во ноќниот живот на градот кој расте, а не старее. Ноќевање.

hiltonsofija2

3 ден (09.12 - понеделник)

Појадок. Напуштање на хотелот. Посета на Paradise Centar (еден од најголемите шопинг центри на балканот со многу марки и брендови, забава, атракции). Поаѓање за Скопје во попладневните часови. Пристигнување во Скопје во вечерните часови.

hiltonsofija3

Цената вклучува:

* Автобуски превоз на наведената релација

* Панорамски разглед на Софија

* Две ноќевања со појадок на богата шведска маса во Хотел Хилтон 5*   www.sofia.hilton.com

* Користење на Спа услуги во Health Club Hilton (сауна, парна бања, внатрешен базен, фитнес сала)

Цената не вклучува:

* Туристичка такса 124 денари (2 евра) по лице по ноќ ( плаќање во агенција )                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    

* Патничко - здравствено осигурување – 150 денари

* Факултативна посета на шопинг центарот Ring Mall, IKEA и Decathlon – 620 денари (10 евра)

 

ЦЕНА НА АРАНЖМАНОТ:  129 ЕВРА

 

 

 Напомени:

* За реализација на аранжманот е потребен минимум од 40 пријавени патници.

* Плаќањето се врши во агенција во денарска противредност по курс 1 евро = 62 мкд

* Резервација на аранжманот исклучиво со уплата од минимум 30% од износот, останатиот износ се доплаќа најдоцна до 10 дена пред поаѓање

* Т.А. Ноа турс го задржува правото во случај на промена на цена на аеродромски такси, хотелско сместување, недоволен број на патници да ја зголеми цената на патувањето или во целост го откаже, но не покасно од 7 дена пред поаѓање

 

* НАПОМЕНА: ПАСОШИТЕ  ТРЕБА ДА ИМААТ ВАЖНОСТ МИНИМУМ 3 МЕСЕЦИ ОД ЗАВРШУВАЊЕ  НА ПАТУВАЊЕТО

 

Почувствувајте го гламурот и раскошот кој го нуди хотелот Хилтон, во срцето на Софија наспроти конгресниот Центар и во близина на Катедралата Александар Невски. Почувствувајте се како дома во прекрасните модерни соби декорирани во смирувачки тонови, опуштете се и уживајте во сензуалниот Спа центар Hilton Health Club и препуштете се на различни видови третмани како во спа центарот така и во фризерското студио и студиото за убавина.

*ИКЕА нуди широк спектар на добро дизајниран функционален мебел за опремувањена вашите домови и канцеларии со висок квалитет и по пристапни цени. http://www.ikea.bg/

*Ring Mall е најголемиот трговски центар на Балканот во кој има неколку стотици продавници со над 400 брендови. Во овој трговскиот центар можете да уживате во најголемата затворена картинг патека. http://www.sofiaring.bg/

*Decathlon е еден од најголемите и најпознати шопинг центри во светот кој е специјализиран за продажба на спортска опрема и нуди производи на повеќе од 60 спортски брендови. http://www.decathlon.bg/

         


Partly Cloudy

6°C

Skopje

Partly Cloudy

Humidity: 88%

Wind: 3 km/h

  • 09 Dec 2019

    Mostly Sunny 6°C 2°C

  • 10 Dec 2019

    Showers 7°C 2°C