albanianstar

 

Летување во Драч-Албанија во ALBANIAN STAR HOTEL 4 * 

 

 

 

 

  ALBANIAN STAR HOTEL 4 *     
         
Лето  2019  03.01-30.04  01.05-31.05  01.06-30.06  01.07-31.08
Цена по лице по ноќ на база ПП 01.11-28.12 01.10-31.10 01.09-30.09  
полупансион = појадок и вечера HB HB HB HB
Двокреветна Стандардна соба со страничен поглед кон парк  32 € 36 € 45 € 52 €
Двокреветна Стандардна соба со страничен поглед кон  море 35 € 39 € 48 € 53 €
Двокреветна Супериор со страничен поглед кон паркот  35 € 39 € 48 € 55 €
Двокреветна Супериор со поглед кон морето  39 € 42 € 52 € 59 €

 

Напомени:  
Туристичка такса 1 евро по лице по ноќ
Доплата за полн пансион (доручек, ручек и вечера) 9  евра по лице 
Доплата за СЕ ВКЛУЧЕНО 17 евра по лице 
Деца од  0-5.99 год. Гратис
Деца од 6-11.99 год со двајца возрасни 50% попуст 
  со еден возрасен 30% попуст

 

Цените важат за минимум  5 ноќевања
За помалку од  5 ноќевања,цената се зголемува за 20% од ноќ од 20.06 - 05.09.2019
Цените се по лице по ноќ на база полупансион (ноќевање со појадок и вечера)
Цените се изразени во евра, плаќањето се врши во денари 1 евро = 62 денари

 

 


Турција 2020

Clear

20°C

Skopje

Clear

Humidity: 85%

Wind: 5 km/h

  • 12 Aug 2020

    Thunderstorms 30°C 16°C

  • 13 Aug 2020

    Scattered Thunderstorms 29°C 16°C