Летување во Драч-Алalikeda
банија во AKILEDA HOTEL 3 *

 

 

 

 

  AKILEDA HOTEL 3 *      
         
Лето 2019 03.01-30.04  01.05-31.05  01.06-30.06  01.07-31.08
Цена по лице по ноќ на база ПП 01.11-28.12 01.10-31.10 01.09-30.09 полн пансион
полупансион = појадок и вечера HB HB HB FB
Двокреветна Стандардна соба со страничен поглед кон парк 24 € 42 € 36 € 52 €
Двокреветна Стандардна соба со страничен поглед кон  море 28 € 33 € 39 € 53 €

 

Напомени:  
Туристичка такса 1 евро по лице по ноќ 
Доплата за СЕ ВКЛУЧЕНО  17 евро по лице
Деца од  0-5.99 год. Бесплатно
Деца од  6-11.99 год. со двајца возрасни 50% попуст 
  со еден возрасен 30% попуст 

 

Цените важат за минимум  5 ноќевања
За помалку од  5 ноќевања,цената се зголемува за 20% од ноќ од 20.06 - 05.09.2019
Цените се по лице по ноќ на база полупансион (ноќевање со појадок и вечера)
Цените се изразени во евра, плаќањето се врши во денари 1 евро = 62 денари

Турција 2020

Mostly Sunny

16°C

Skopje

Mostly Sunny

Humidity: 50%

Wind: 7 km/h

  • 26 Feb 2020

    Mostly Sunny 17°C 0°C

  • 27 Feb 2020

    Scattered Showers 10°C -1°C