Овој апартман се наоѓа во местото Криопиги на првиот крkriopigiак Касандра на добро познатиот Халкидики. Криопиги е туристичко место на источниот брег на Касандра, изградено на рид со борова шума со поглед на заливот Торонеос. Се наоѓа веднаш по Калитеа, на 10 минути возење. Карактеристично е по традиционалните стари куќи кои заедно со модерните хотелски комплекси го создаваат изгледот на градот.

 

 

 

 

 

 

Криопиги е како создадено за семејства со мали деца, но и за сите што сакаат помирен одмор, плажа, море и уживање во крајбрежните таверни или кафулиња. Доколку, пак, сакате да го комбинирате мирот со бурен ноќен живот, не грижете се, во Калитеа ноќните барови работат цела ноќ.И не само Калитеа, оттука цела Касандра ви е на дофат – Афитос, Полихроно, Ханиоти, Пефкохори, Паљури... на источниот брег или Фурка, Посиди, Сивири... на западниот.

kriopig3

Апартманот е на 2 спрата, и располага со 2 спални соби, 2  тоалета и кујна  и е прилагодена да угости максимум 6 луѓе. Апартманот  се наоѓа во мирна атмосфера оддалечен на 5 мин пеш од најблиската плажа односно  е прилагоден за оние кои навистина сакаат одмор  и релаксирање

Цена   3500 евра за 2 месеци    /  4000 евра за 3 месеци наем

kriopigi1

ТА НОА ТУРС ДООЕЛ - www.noatours.mk ; Ул.Наум Наумовски Борче 50/2-7;             Тел.. +38923077957; 0038977993903