Вила Анемос А категорија –  е прекрасно испланирана градба од најмодерен тип. Се наоѓа на 150 м од море, и е опкружена со борови и маслинки. Вилата нуди двокреветни, трокреветни и четворокреветни студија, како и четворокреветни и петтокреветни апартмани. Сите единици се опремени со кујна, фрижидер, бања, ТВ, клима уред (ВКЛУЧЕН ВО ЦЕНА), Wi-FI, прекрасен двор опремен со маси и столици, тревник, како и скара која е на располагање на гостите. Воедно добивате и крпи на користење.

Пефки е мирно место сместено на крајниот север на Евиа. Самото име Пефки значи дека местото е опкружено со борова шума која  преставува воздушна бања и е идеална за оние кои сакаат природа, чист воздух, кои во комбинација со прекрасното море е право место за вистински одмор. По краткото возење со ферибот од само 25 мин. пристигнувате во Агиокампос, а Пефки е на само 20 км источно од пристаништето. Се работи за мирно и мало место, но со сите потребни содржини за пријатен одмор. Тука се и таверните, маркетите, продавниците, кафетериите, љубезните домаќини… Долж местото се протега камчесто-песочна плажа, со барови со чадори и лежалки, каде што со пијалок можете да ги користете бесплатно. Цените тука се поповолни од останатиот дел на Грција. Од Пефки постои можност за поволна посета на Скијатос, па вреди да ја искористите оваа можност и да го збогатите својот одмор.

ВИЛА АНЕМОС - ПЕФКИ - ЕВИА

ЦЕНИ ЗА НАЕМ НА СТУДИО ЗА 7 НОЌЕВАЊА

Термини

Ноќевања

1/2 Студио

1/3 Студио

1/4 Студио

21.05-28.05.2020

7

39 промо

49 промо

59 промо

28.05-04.06.2020

7

59 промо

69 промо

79 промо

04.06-11.06.2020

7

79 промо

89 промо

99 промо

11.06-18.06.2020

7

109 промо

119 промо

129 промо

18.06-25.06.2020

7

169

179

189

25.06-02.07.2020

7

199

209

219

02.07-09.07.2020

7

229

239

249

09.07-16.07.2020

7

249

259

279

16.07-23.07.2020

7

259

269

299

23.07-30.07.2020

7

279

299

319

30.07-06.08.2020

7

289

299

319

06.08-13.08.2020

7

289

299

319

13.08-20.08.2020

7

289

299

319

20.08-27.08.2020

7

259

269

289

27.08-03.09.2020

7

239

249

269

03.09-10.09.2020

7

209

219

239

10.09-17.09.2020

7

179

189

209

17.09-24.09.2020

7

129 промо

139 промо

159 промо

24.09-01.10.2020

7

89 промо

99 промо

109 промо

Структура на кревети:

-1/2+1 STD = брачен кревет + помошен   1/3 STD= брачен кревет + единечен  1/3+1 STD = брачен кревет+ единечен кревет + помошен кревет
-1/4 STD = брачен кревет  + 2 единечни кревети  1/4 APT = брачен кревет + 2 единечни кревети (во друга просторија)
-1/4+1 APT = брачен кревет + 2 единечни кревети + фотеља на отворање

 

Автобуски превоз од Скопје, Велес, Кавадарци – 50еур по лице, Прилеп, Битола 40еур по лице

Деца од 2-11,99год – Скопје, Велес, Кавадарци – 35еур, Прилеп, Битола – 25еур

Попуст од 10еур за лица повозрасни од 63год – само за Прилеп и Битола

За уплата на 2 или повеќе термини одобруваме 7% попуст. Попустите НЕ може да се комбинираат.

Првите 4 термини и последите 2 термини се ПРОМО и не подложат на попуст. Кај термините со 39еур е задолжителен автобуски превоз.

Автобуски превоз

Автобускиот превоз е организиран со високотуристички лиценцирани автобуси со клима, тв, и придружник на патувањето. Поаѓањето започнува од Скопје, преку Велес и Битола, Кочани и Лариса, при што патувањето се скратува за стотина километри. Организирани трансфери од останати градови со доплата.