grandotel haniotiХотел Грандотел 4* - Ханиоти  е модерен ресорт за одмор и релаксација. Лоциран е на самото крајбрежје на Егејско море во Ханиоти со сопствена плажа.

 

 Хотелот располага со надворешен базен, дво-, тро- и четворо креветни  комфорни соби и апартмани со светол  модерен декор и елегантен функционален мебел. Хотелот располага со ресторан , 2 бара, ТВ салон, паркинг, интернет, менувачница, фитнес,пинг-понг.

      

        Тип на Соба

 

 

25.04 - 31.05

 

01.10 - 15.10

 

01.06  - 15.06

 

16.09  - 30.09

 

16.06 - 30.06

 

26.08 - 15.09

 

 01.07-15.07

 

 

16.07 - 25.08

Стандардна соба

ПП- цените во табелата се по соба на ден со ПОЈАДОК и ВЕЧЕРА

2 возрасни

1НОЌ

      78€

      114€

      145€

     205€

       223€

2+1 дете (2-11,99)

1НОЌ

      78€

      114€

      145€

     205€

       223€

2+2деца (2-11,99)

1НОЌ

      92

      137€

      174

     240€

       263€

3 возрасни

1НОЌ

     112€

      162€

      207€

     293€

       320€

Стандардна соба

АЛЛ - цените во табелата се по соба на  ден на база   СЕ  ВКЛУЧЕНО

2 возрасни

1НОЌ

     106€

     145€

      182€

246

      270€

2+1 дете (2-12)

1НОЌ

     113€

     153€

      191€

257

      281€

2+2 деца (2-12)

1НОЌ

     135€

     184€

      229€

302

      333€

3 возрасни

1НОЌ

     153€

     209€

      262€

355

      389€

     Цените за апартман, suite , еднокреветна соба и еднокреветна соба + 1 дете до 12 г. се по соба / сместувачки капацитет на ден со појадок и вечера

Еднокреветна соба

ПП

        68€

          97€

       123€

     174

        199€

1 возр. + 1 дете (0-11,99)

ПП

        76€

        106€

       133€

     183€

        207€

Апартман ( 4 лица)

ПП

      162€

        211€

       248€

     333€

        360€

Suite (2+2деца)

ПП

      118€

        167€

       217€

     305€

        335€

НАПОМЕНА:   Минимум 5 ноќи престој во период од 01.06 до 31.08

 

СПЕЦИЈАЛЕН  ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ ДО 15.02 – 40% ПОПУСТ НА ОБЈАВЕНИТЕ ЦЕНИ ЗА ЦЕЛОСНА ПОНУДА !!!

- Премиум полупансионпојадок и вечера со вклучени безалкохолни пијалоци за време на оброците: кафе, чај, сокови   
- Користење на 2 лежалки и чадор на плажа – 7 евра за гостите кои користат полупансион, истите се бесплатни за гостите кои користат АLL  INCLUSIVЕ                                                                                                                                                                                                             

- Прво дете до 11,99години - бесплатно                                                                                                                                                                                                                                                                                                             

 За соба со поглед кон море се доплаќа:

- Доплата за соба со директен поглед на море - 25 евра по соба / Доплата за соба со страничен поглед на море - 15 евра                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            

Плаќањето се врши во ДЕНАРИ по курс 62мкд. Резервацијата се врши со аконтација од 30% од сумата на аранжманот.
Целосна уплата на аранжманот 7 дена пред тргнување.


Турција 2020

GrandOtel

Viktorija