istraoktomvri
Истра е ѕвездата на хрватскиот туризам, кој со својата убавина со децении ги импресионира своите  посетители. Посетете го најголемиот полуостров во Хрватска и откријте ја различноста на боите. 

istanbul1
1 ден (
10.11) - четврток)

Состанок на групата во 15:30 часот на паркингот спорти Holiday Inn.Поаѓање во 16:00 часот. Се патува преку граничен премин Богодорица, Грција, Турција ...со попатни паузи за одмор и царински формалности.

istanbul
1 ден (
10.11) - четврток)

Состанок на групата во 15:30 часот на паркингот спорти Holiday Inn.Поаѓање во 16:00 часот. Се патува преку граничен премин Богодорица, Грција, Турција ...со попатни паузи за одмор и царински формалности.

 

ostrog news1
Манастирот Свети Василиј Острошки датира од 17 век и е сместен во карпест крај во Црна Гора, помеѓу Никшиќ и Подгорица.  Ова свето место во текот на целата година е најпосетено светилиште во Црна Гора, а после Христовиот гроб и Светата гора, ова е третото најпосетено светилиште во христијанскиот свет

sofija
Софија е динамичен град кој постојано се развива во  голема метропола. Градот има модерен, младешки изглед со богат културен живот. Во него се
расфрлени цркви со златни куполи, отомански џамии, прекрасни музеи и споменици кои даваат еклектичен, егзотичен впечаток. Хотел Хилтон 5* со сигурност ке ги разгали вашите сетила.

 

belgrad i novisad
Белград е на листата на светски градови по разновидноста и понудите за ноќен живот и забава. Има прекрасни  ресторани, барови и ноќни клубови како и добро познатите сплавови на реките Дунав и Сава, ентузијастичкото домашно население  придонесува за пријатна атмосфера и добра забава.